CategoriesPorady Zdrowie

Najlepsza karma dla psów i potrzeby żywieniowe dla psów dużych ras

potrzeby żywieniowe dla psów dużych ras

Potrzeby żywieniowe psów dużych ras

Jeśli jesteś dumnym właścicielem psa dużej rasy (psy ważące ponad 30kg) lub psa rasy olbrzymiej (45kg w momencie dojrzałości), prawdopodobnie już wiesz, że mają inne potrzeby niż mniejsze psy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o ich potrzeby żywieniowe, ponieważ nie chodzi tylko o podawanie im większych porcji; chodzi o zapewnienie im pożywienia, którego potrzebują, aby się rozwijać.

Zdrowe odżywianie stawów psa

Podczas gdy zdrowie stawów jest niezbędne dla każdej rasy psów, większe psy o większej budowie mają tendencję do zwiększonego zużycia stawów w porównaniu, powiedzmy, z chihuahua. Co więcej, większe psy mają krótszą żywotność i w niektórych przypadkach są uważane za seniorów w wieku sześciu lat. Poszukaj karmy dla psów, która zawiera następujące zdrowe odżywianie stawów dla psów:

Glukozamina: ten budulec chrząstki często znajduje się w mięsie i drobiu. Glukozamina pomaga chronić kości i stawy Twojego psa przed zużyciem, dzięki czemu jest doskonałym składnikiem karmy dla psów dużych i olbrzymich ras. Niezależnie od tego, czy masz dorastającego szczeniaka, czy starszego psa, karmienie karmą dla psów dużych ras z naturalną glukozaminą może pomóc we wspieraniu stawów i mobilności Twojego psa.

Kwas eikozaheksaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA): Najczęściej dodawane do karmy dla zwierząt kwasy tłuszczowe to DHA (kwas dokozaheksaenowy) i EPA (kwas eikozapentaenowy). Te kwasy tłuszczowe Omega-3 pomagają radzić sobie ze stanami zapalnymi, zwłaszcza w skórze i stawach.

Zdrowe odżywianie mięśni i kości

Bez względu na etap życia, psy ras dużych i olbrzymich potrzebują składników odżywczych, aby wzmocnić zdrowe mięśnie i kości. Dwa niezbędne zdrowe odżywianie mięśni i kości dla psów to:

Wapń: niezbędny minerał, wapń można znaleźć w żywności, takiej jak jogurt, mleko i wiele innych produktów spożywczych. Chociaż prawdopodobnie nie chcesz zacząć karmić swojego psa mlekiem lub jogurtem, karma dla psów zawierająca wapń jest niezbędna dla dużych i olbrzymich ras. To dlatego, że ten minerał odgrywa kluczową rolę we wzmacnianiu zębów i kości.
Witamina D: Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina działa w połączeniu z wapniem, umożliwiając jego wchłanianie do organizmu w celu pobudzenia wzrostu tkanki kostnej oraz zdrowia zębów, kości i stawów.
Fosfor: Fosfor jest minerałem niezbędnym dla zdrowia kości, stawów i zębów. Współdziałając z wapniem, pomaga kościom i zębom zachować ich kształt i sztywność.
Poszukiwanie wszystkich tych składników w diecie z pewnością może być zniechęcające. Dobrą wiadomością jest to, że karma dla psów, która jest odpowiednia dla psów dużych ras, będzie miała oświadczenie o odpowiedniej wartości odżywczej.

Uzyskanie odpowiedniej ilości składników odżywczych dla psa dużej lub olbrzymiej rasy może wydawać się skomplikowane, ale niezależnie od tego, czy są to szczenięta, dorosłe psy czy starsze psy, wszystko zaczyna się od odpowiedniej diety.

1 Comments

  1. […] Aby uzyskać więcej informacji na temat karmienia Dobie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi kupowania odpowiedniej karmy, karmienia szczeniaka i karmienia dorosłego psa. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *