CategoriesPorady Zdrowie

Czy psy mogą jeść karmę dla kotów? Wpływ karmy dla kotów na psy

Czy psy mogą jeść karmę dla kotów

Czy psy mogą jeść karmę dla kotów? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy to w porządku, że Twój pies je z miski z karmą dla kota? Psy nie są dużymi kotami, dlatego ich układ trawienny nie jest zaprojektowany do spożywania karmy dla kotów. Długotrwałe karmienie psem karmą dla kotów może prowadzić do pewnych problemów zdrowotnych, dlatego pomocne jest, aby właściciel psa był świadomy pewnych różnic między tymi podobnymi rodzajami karmy dla zwierząt.

Potrzeby żywieniowe psa

Podczas rozmowy o żywieniu, omawianych jest sześć podstawowych składników odżywczych: woda, białko, tłuszcze, węglowodany, minerały i witaminy. Psy potrzebują wszystkich tych sześciu składników, ponieważ są wszystkożercami, ale w różnych ilościach. Koty mają różne potrzeby, ponieważ są mięsożercami.

Przez lata przeprowadzono obszerne badania, aby określić, co jest korzystne żywieniowo dla psa, aby firmy produkujące karmę dla psów wiedziały, jak opracować swoje produkty. Grupa o nazwie Stowarzyszenie Amerykańskich Urzędów Kontroli Żywnościowych (AAFCO) jest odpowiedzialna za określenie i standaryzację potrzeb zwierząt w ich diecie. Oznacza to, że jeśli karma dla psa ma pieczęć AAFCO, to spełnia zalecane wytyczne dotyczące formułowania kompletnego i zrównoważonego pożywienia dla psa. Jednak wytyczne te różnią się dla kotów i psów.

Ponieważ wymagania żywieniowe opierają się na etapach życia i wadze psa, pożywienie może mieć różne ilości sześciu podstawowych składników odżywczych. Na przykład (i zgodnie z Narodową Radą Badawczą), zdrowy dorosły pies ważący 15kg ma prawo do maksymalnie 25 gramów białka surowego i 14 gramów tłuszczu ogółem dziennie, oprócz węglowodanów, witamin, minerałów i wody. Ale pies, który karmi szczenięta lub ma chorobę nerek, będzie miał inne wymagania żywieniowe. Dlatego karmienie psem karmą zgodną z wytycznymi AAFCO to najlepsze i najłatwiejsze, co można zrobić, aby zapewnić właściwe żywienie psu. Karmy dla kotów mają inne wytyczne, aby spełnić wymagania żywieniowe kota.

Różne rodzaje karmy dla psów i kotów – Czy psy mogą jeść karmę dla kotów?

Karmy dla psów i kotów są dostępne w różnych rodzajach opakowań i formułach. Mokre jedzenie w puszce, torebki wilgotne, liofilizowane, świeże w lodówce, suche granulki i nawet odwodnione jedzenie – wszystko to jest dostępne dla twoich zwierząt. W obrębie tych różnych rodzajów jedzenia są również pewne rodzaje diet, takie jak bezglutenowe, o wysokiej zawartości białka, o ograniczonym składzie, białka hydrolizowane i inne specjalne formuły, aby sprostać potrzebom wrażliwych lub uczulonych zwierząt. Liczba opcji może przytłaczać właścicieli zwierząt.

Jaką karmę powinny jeść psy?

Większość psów dobrze się rozwija na podstawie granulek suchych zgodnych z wytycznymi AAFCO, ale rosnąca liczba opcji żywności specjalnej przyciągnęła niektórych właścicieli psów z dala od tradycyjnych suchych karm dla psów. Większość sklepów zoologicznych ma teraz zamrażarki i lodówki, aby dostarczać inne opcje, których nie znajdziesz na półkach w alei z karmą dla zwierząt. Większość karm dla psów dostępnych w sklepie zoologicznym będzie zgodna z wytycznymi AAFCO, więc o ile wybierzesz karmę przeznaczoną dla psa i jego konkretnych potrzeb, będziesz zapewniać właściwe żywienie, chyba że mają one stan zdrowotny wymagający suplementacji. To samo dotyczy karmy dla kotów, ale to nie oznacza, że są one wymienne między gatunkami.

Co, jeśli pies przypadkowo zje karmę dla kotów?

Jeśli pies przypadkowo zje karmę dla kotów, nie ma natychmiastowego powodu do niepokoju. Karma dla kotów nie jest toksyczna dla psów, ale prawdopodobnie spowoduje trochę biegunki lub nawet wymioty. Za każdym razem, gdy do diety zwierzęcia nagle wprowadza się nowe składniki, spodziewane jest to zaburzenie żołądkowo-jelitowe, ale zazwyczaj jest ono krótkotrwałe. Większość psów nawet nie musi iść do weterynarza, ale jeśli wymioty i biegunka utrzymują się dłużej niż jeden dzień, powinieneś skontaktować się ze swoim weterynarzem.

Jeśli Twój pies zje wyjątkowo dużą ilość karmy dla kotów, największym zmartwieniem jest wzdęcie. Żołądki psów mogą się napełnić powietrzem i jedzeniem, co może spowodować wzdęcie, które może być śmiertelne. Oznaki, takie jak wzdęty i twardy brzuch oraz wymioty bez wydalenia treści, mogą wskazywać na wzdęcie u psa. Jeśli masz podejrzenia, powinieneś natychmiast skontaktować się ze swoim weterynarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *