CategoriesPorady

Wybór karmy dla psa: Jak znaleźć odpowiednią karmę dla swojego psa

Jak znaleźć odpowiednią karmę dla swojego psa

Czy próbujesz wybrać odpowiednią karmę dla swojego psa? Właściwe żywienie to jedna z najbardziej podstawowych potrzeb psów. Dobra dieta to jedna z najlepszych metod, aby utrzymać psa w zdrowiu. Dostępnych jest tysiące opcji karmy dla psów, więc wybór odpowiedniej karmy może być trudny. Opinie na temat żywienia psów różnią się wśród weterynarzy, hodowców, trenerów i innych właścicieli psów. Ostatecznie to Ty musisz zdecydować, jaka karma najlepiej pasuje do Twojego psa. Musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy jak rodzaj karmy, jakość składników i koszt, aby dostosować się do swojego budżetu. Przeprowadź wystarczającą ilość badań, aby podjąć dobrze poinformowaną decyzję dotyczącą diety Twojego psa.

Edukuj się na temat wyborów żywieniowych

Dostępnych jest wiele informacji na temat żywienia psów w internecie. Ostrożnie podchodź do rad znalezionych online, ponieważ nie wszystkie informacje, które znajdziesz, będą wiarygodne. Niektóre strony internetowe są bardziej wiarygodne niż inne. Jednak weterynarz jest zawsze najlepszym źródłem informacji. Jeśli nadal masz pytania dotyczące karmienia psa, możesz poprosić o skierowanie do weterynaryjnego specjalisty ds. żywienia.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór komercyjnej karmy dla psa sprowadza się do następujących kategorii:

  • Diety komercyjne holistyczne / naturalne
  • Diety weterynaryjne na receptę
  • Karma premium dla psów
  • Karma ekonomiczna / generyczna dla psów
  • Diety gotowane z prawdziwych składników
  • Diety surowe / BARF

Większość komercyjnych diet jest zazwyczaj dostępna w formie mokrej lub suchej. Niektóre dostępne są również w postaci odwodnionej, do której dodaje się wodę przed podaniem. Zdecyduj, która kategoria najlepiej pasuje do Twojego psa, a następnie rozpocznij badania nad firmami produkującymi karmę. Aby porównać karmy, odwiedź stronę DogFoodAdvisor.com. Nie zapomnij również poprosić weterynarza o radę.

Niektórzy ludzie wolą całkowicie unikać komercyjnych diet i przygotowywać jedzenie dla swojego psa w domu.

Wprowadzenia psich karm na rynek wywołały u niektórych ludzi strach przed karmieniem komercyjnymi karmami dla psów, bez względu na jakość. Jednak przygotowanie karmy dla psa od podstaw wymaga staranności, aby upewnić się, że jest ona kompletna i zrównoważona.

Czytaj etykiety na opakowaniach karmy dla psa

Stowarzyszenie Amerykańskich Urzędów Kontroli Żywnościowych (AAFCO) opracowało profile dotyczące żywienia psów i szczeniąt. Te standardy są odzwierciedlone na etykiecie karmy dla psów. Ta informacja da Ci pojęcie o zawartości karmy, ale uwaga: etykiety mogą być mylące. To, że karma spełnia wymagania AAFCO, nie oznacza, że jest to najlepsza karma dla Twojego psa. Wybieraj firmy produkujące karmę, które przekraczają wytyczne AAFCO i używają wysokiej jakości składników. Wybieraj karmy, w których mięso lub produkty mięsne znajdują się na pierwszych dwóch lub trzech miejscach na liście składników. Unikaj karm, które zawierają nadmiar chemicznych konserwantów i dużo wypełniaczy, takich jak pszenica, kukurydza i soja.

Pytaj ludzi o karmę dla psa

Gdy już przeprowadzisz badania i zdecydujesz się na ogólną kategorię karmy, zapytaj innych o ich opinie na temat konkretnych marek lub przepisów. Twój weterynarz to świetne miejsce do rozpoczęcia. Możesz również rozmawiać z hodowcami psów, trenerami i fryzjerami dla psów, aby uzyskać więcej opinii. Sklep ze zwierzętami w Twojej okolicy może również pomóc, zwłaszcza jeśli jest to mniejszy, niezależny sklep, który oferuje diety najwyższej jakości. Wykształceni profesjonaliści mogą udzielić Ci swoich rekomendacji, ale pamiętaj, że nie wszyscy eksperci zgadzają się co do żywienia psów. To samo dotyczy rozmów z innymi właścicielami zwierząt. Bądź gotów na sprzeczne rady, a następnie przeprowadź badania na własną rękę. Pamiętaj, że różne psy mogą reagować różnie na tę samą karmę. Wykorzystaj zdobyte informacje, aby zawęzić swoje wybory, ale pamiętaj, że opinie to nie fakty.

Karmienie Twojego psa

Wiele firm produkujących karmę dla psów oferuje próbki lub gwarancje zwrotu pieniędzy, więc pozwól swojemu psu wypróbować karmę, zanim ostatecznie zdecydujesz. Przynieś do domu kilka różnych odmian, aby zobaczyć, która jest najsmaczniejsza.

Gdy już zdecydujesz się na konkretną karmę, stopniowo zmieniaj dietę swojego psa, dodając każdego dnia trochę więcej nowej karmy do starej przez kilka dni. Gdy Twój pies je już wyłącznie nową dietę, może minąć 3-4 tygodnie, zanim zauważysz zmiany w wyglądzie ogólnym i zachowaniu swojego psa. Jednak jeśli Twój pies wykazuje oznaki choroby, skonsultuj się z weterynarzem. Jeśli karma nie pasuje psu w jakiś sposób, możesz musieć zmienić dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *