CategoriesZdrowie

Czy Pies Może Jeść Arbuza? Bezpieczna Letnia Rozkosz dla Twojego Pupila

Czy Pies Może Jeść Arbuza

Czy Pies Może Jeść Arbuza? Nie ma nic bardziej orzeźwiającego w gorący letni dzień niż soczysty kawałek arbuza. Ale podczas gdy właściciele zwierząt zajadają się ulubionym letnim owocem, mogą zastanawiać się, czy można go podać swojemu czworonożnemu przyjacielowi.

Zwykle Bezpieczny Przysmak

Odpowiedź w zasadzie brzmi: tak. 1 Nie tylko słodki owoc jest bezpieczny dla twojego psa, ale fakt, że arbuz zawiera aż 92 procent wody, oznacza, że to świetny sposób, aby zarówno ty, jak i twój pies mogli się nawodnić tego lata. Co więcej, arbuz jest bogaty w witaminy i składniki odżywcze, które mogą być korzystne dla zdrowia zarówno ludzi, jak i czworonogów.

Korzyści Zdrowotne Arbuza

Naukowa nazwa arbuza to Citrullus lanatus. Nie tylko jest pyszny, ale zawiera również różnorodne składniki odżywcze, w tym witaminy A i C oraz potas. Jest to także owoc o niskiej kaloryczności, nie zawierający tłuszczu ani cholesterolu. Wysoka zawartość wody w arbuzie sprawia, że jest to idealna przekąska, która pomoże twojemu pupilowi utrzymać nawodnienie w gorące letnie dni.

Wysoka zawartość witaminy A w arbuzie może pomóc poprawić i utrzymać zdolność wzroku twojego pupila. Jest również bogaty w antyoksydanty, które mogą zmniejszyć stan zapalny i wzmocnić układ odpornościowy twojego psa, co pomaga zwalczać choroby. Owoce te zostały również skojarzone z korzyściami zdrowotnymi, takimi jak regulowanie ciśnienia krwi i poprawa zdrowia mięśni u ludzi, a także zapobieganie chorobom serca u myszy.

Podczas gdy wysoka zawartość błonnika w arbuzie może powodować problemy żołądkowe u psów (i ludzi), gdy podawany w umiarkowanych ilościach, niskokaloryczna przekąska może pomóc w zarządzaniu wagą zwierzęcia oraz poprawić zdrowie jelit, przynajmniej według badań przeprowadzonych na myszach. Podobnie jak wiele owoców, arbuz bezpestkowy zawiera naturalny cukier, ale jego zawartość błonnika pozwala na jego stopniowe uwalnianie do krwiobiegu, aby uniknąć gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi twojego pupila.

Potencjalne Zagrożenia dla Zdrowia – Czy Pies Może Jeść Arbuza

Chociaż różowy miąższ arbuza jest bezpieczny dla psów, właściciele zwierząt powinni wiedzieć, że nasiona arbuza powinny być usunięte przed podaniem go psu, ponieważ mogą spowodować niedrożność jelit. Właściciele zwierząt nie powinni panikować, jeśli przypadkiem przeoczą kilka małych nasion, ale pozwolenie psu na spożycie zbyt wielu nasion może spowodować zablokowanie jelit i prowadzić do poważniejszych komplikacji.

Nie zaleca się również pozwalania psu żucia skórki arbuza. Skórka jest trudna do przeżucia i strawienia dla psa i może powodować problemy żołądkowe, od biegunki do poważnych niedrożności jelit, gdy zostanie połknięta w dużych kawałkach. Może to również stanowić ryzyko zadławienia, zwłaszcza jeśli masz małego psa. Jeśli twój pies przypadkowo spożył skórkę arbuza i wykazuje objawy takie jak wymioty, zaparcia czy senność, natychmiast należy szukać pomocy weterynaryjnej.

Inne Sposoby Karmienia Psów Arbuzem

Jeśli odkryjesz, że twój pies szaleje za arbuzy, istnieje kilka kreatywnych sposobów, aby włączyć go do diety jako specjalną przekąskę. Zarówno ty, jak i twój pupilek możecie zwalczyć letnie upały za pomocą zamrożonych przysmaków z arbuza, mieszając miąższ arbuza (bez pestek) z mlekiem kokosowym, jogurtem lub wodą, a następnie zamrażając je w kostkach. Upewnij się, że wybierasz jogurt o niskiej zawartości tłuszczu lub bez tłuszczu, i zwracaj uwagę na zawartość cukru (substytuty cukru, takie jak ksylitol, są toksyczne dla psów) oraz inne dodatki. Ponadto, oferuj te przysmaki w umiarkowanych ilościach, ponieważ niektóre psy mogą być wrażliwe na produkty mleczne.

Jeśli masz suszarkę do żywności, możesz również przekształcić arbuz w chrupiące przysmaki (choć twój pies straci korzyści nawadniające). Możesz również po prostu pokroić świeży arbuz (najlepiej na kawałki o rozmiarze gryza) i podać go swojemu psu jako dodatkową, chłodzącą przekąskę w gorący letni dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *