CategoriesZdrowie

Jak dbać o swojego psa w czasie upałów – 10 porad

Jak dbać o swojego psa w czasie upałów

Jak dbać o swojego psa w czasie upałów. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale również podatny na niekorzystne skutki upałów. Gdy temperatura wzrasta, ważne jest zapewnienie naszemu czworonogowi odpowiedniej opieki, aby uchronić go przed przegrzaniem i ewentualnymi powikłaniami zdrowotnymi. Poniżej przedstawiamy dziesięć porad, które pomogą Ci zadbać o swojego psa w czasie gorących dni:

1. Zawsze dostęp do świeżej wody

Zapewnij swojemu psu stały dostęp do świeżej i czystej wody. W upalne dni zwierzęta częściej odczuwają pragnienie, dlatego konieczne jest regularne uzupełnianie naczynia z wodą, aby zapobiec odwodnieniu.

2. Cień i chłodne miejsce

Zapewnij psu odpowiednie miejsce, gdzie będzie mógł schować się przed słońcem i znaleźć ulgę w chłodnym cieniu. To może być zadaszony taras, drzewo lub specjalna budka dla psa.

3. Krótsze spacery w porze największego upału

Unikaj długich spacerów w najgorętszych godzinach dnia. Wybierz poranną lub wieczorną porę, gdy temperatura jest niższa, aby uniknąć przegrzania psa.

4. Ochładzająca mata dla psa

Rozważ zakup ochładzającej maty dla psa. Takie maty zapewniają przyjemne uczucie chłodzenia i mogą być świetnym miejscem dla psa do odpoczynku w czasie upałów.

5. Nie zostawiaj psa w samochodzie

Nigdy nie zostawiaj psa samego w zamkniętym samochodzie w czasie upałów. Temperatura wewnątrz pojazdu może bardzo szybko wzrosnąć i grozić uduszeniem lub poważnymi obrażeniami dla zwierzęcia.

6. Ostrożność podczas spacerów

Jeśli spacerujesz z psem po asfalcie lub innym gorącym podłożu, upewnij się, że jest ona odpowiednio ochodzona. Gorące nawierzchnie mogą przypalić poduszki na łapach psa. Wybieraj trawę lub inne chłodniejsze miejsca do spacerów.

7. Regularne kąpiele

Kąpiele wodne mogą pomóc psu schłodzić się w czasie upałów. Regularne mycie psa w chłodnej wodzie może pomóc obniżyć jego temperaturę ciała i zapewnić mu ulgę. Pamiętaj jednak, że niektóre rasy psów nie lubią kąpieli, dlatego dostosuj tę czynność do preferencji swojego pupila.

8. Uważaj na objawy przegrzania

Bądź czujny i obserwuj swojego psa podczas upalnych dni. Zwróć uwagę na objawy przegrzania, takie jak nadmierna ślinienie, szybkie oddychanie, letarg czy wymioty. Jeśli zauważysz takie oznaki, natychmiast udaj się do weterynarza.

9. Chronić łapki

Gorące nawierzchnie, takie jak asfalt czy piasek, mogą być bardzo gorące dla łapek psa. Staraj się unikać takich powierzchni i spaceruj z psem po trawie lub użyj specjalnych ochraniaczy na łapki, które mogą zapewnić ochronę przed gorącem.

10. Regulacja aktywności fizyczne

Dostosuj poziom aktywności fizycznej swojego psa do temperatury otoczenia. W gorące dni lepiej ograniczyć intensywne treningi czy zabawy na zewnątrz. Wybierz mniej intensywne formy aktywności, takie jak krótkie spacery, gry w domu czy nauka trików w chłodnym pomieszczeniu.

Zadbaj o swojego czworonoga podczas upalnych dni, stosując się do powyższych wskazówek. Pamiętaj, że każdy pies jest inny, więc obserwuj swojego pupila i dostosowuj opiekę do jego potrzeb. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub problemów zdrowotnych skonsultuj się z weterynarzem. Przez odpowiednie dbanie o swojego psa w czasie upałów, zapewnisz mu komfort i zdrowie w letnich miesiącach.

 • Hike Holistic Salmon – Karma dla psów dorosłych z Łososiem 65%
  Hike Holistic Salmon – Hipoalergiczna karma dla psów dorosłych z Łososiem 65%
  7,00 299,00 
 • Produkt w promocji
  karma dla szczeniaków bez zbóż łosoś
  Hike Holistic Salmon Puppy – Karma dla szczeniąt szkocki Łosoś 65%
  89,00 249,00 

  Poprzednia najniższa cena: 89,00 .

 • przysmak ryba dla psa
  Hike Holistic Treats Przysmak 80% RYBY ŁOSOŚ PSTRĄG 100g
  15,00 
 • Produkt w promocji
  karma z łososiem dla małych psów
  Hike Holistic Salmon Mini – Karma dla psów małych ras z Łososiem 65%
  89,00 249,00 

  Poprzednia najniższa cena: 89,00 .

 • Karma dla psów dorosłych z Indykiem
  Hike Holistic Turkey – Karma dla psów dorosłych z Indykiem
  79,00 279,00 
 • Produkt w promocji
  Wołowina Angus 65% - 12kg - Hike Holistic
  Wyjątkowa sucha karma dla psa z 65% wołowiną Angus – 12kg
  299,00 

  Poprzednia najniższa cena: 369,00 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *