CategoriesZdrowie

Zdrowe zioła dla psa w diecie

zioła dla psa

Zioła nie tylko dodają potrawom ozdób lub poprawiają smak naszych ulubionych potraw, ale są również pełne wartości odżywczych. Pełne przeciwutleniaczy i flawonoidów zioła nie powinny być zarezerwowane tylko dla ludzi. Właściwie stosowane niektóre zioła są cennym dodatkiem do psiej diety.

Po prostu dodaj niewielką ilość tych ziół, suszonych lub świeżych, do zwykłej karmy Twojego psa – małe psy będą potrzebowały tylko niewielkiej szczypty, podczas gdy większe psy mogą mieć do łyżeczki dziennie.

Oregano

Masz psa, który ma problemy z układem pokarmowym? Oregano to zioło, które chcesz. Stwierdzono, że to przeciwdrobnoustrojowe zioło pomaga w przypadku biegunki, wzdęć i gazów u naszych psich towarzyszy. Stosowane miejscowo Oregano wykazuje właściwości przeciwgrzybicze, dzięki czemu doskonale nadaje się dla psów podatnych na infekcje drożdżakowe skóry.

Rozmaryn

Rozmaryn to potęga pożywienia dla Twojego psa, bogata w wapń, witaminę B6 i żelazo. Dzięki tym doskonałym witaminom i minerałom jest doskonałym uzupełnieniem diety każdego psa. Rozmaryn jest również bogaty w przeciwutleniacze, pomagając Twojemu psu zwalczać choroby i infekcje oraz zachować zdrowie do późnej starości.

Mięta pieprzowa

Ludzie od dawna wiedzą o zdolności mięty pieprzowej do łagodzenia rozstroju żołądka, łagodzenia nudności i zmniejszania objawów choroby lokomocyjnej. Te same właściwości dotyczą również psów. Tak więc, jeśli masz psa, który zachoruje podczas podróży, mięta pieprzowa może być twoim wybawieniem.

Bazylia

Bazylia to bardzo popularne zioło i nie ma potrzeby, aby Twój pies rezygnował z jej pysznego smaku! Oprócz działania przeciwbakteryjnego i przeciwwirusowego, co oznacza, że ​​daje Twojemu psu przewagę w walce z wirusami, bazylia jest również bogata w przeciwutleniacze.

Pietruszka

Oprócz flawonoidów, przeciwutleniaczy i witamin, podobnie jak inne zioła zatwierdzone dla psów, pietruszka zawiera również karoteny i likopen, co czyni ją wyjątkowym ziołem, które powinno być włączone do każdego posiłku dla psa. Uważa się, że likopen zapobiega rakowi, poprawia zdrowie serca, a także utrzymuje mocne kości. Tymczasem karoteny pomagają stworzyć zdrową skórę, utrzymać dobry wzrok i zdrowie oczu oraz wzmocnić układ odpornościowy.

Pamiętaj, aby trzymać się z dala od Cymopterus watsonii „wiosennej pietruszki”, która może wyglądać tak samo jak zwykła pietruszka, ale jest toksyczna dla psów. Podawaj wszystkie zioła z umiarem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *