CategoriesPorady Zdrowie

Dlaczego pies gryzie łapy?

Dlaczego pies gryzie łapy

Czy Twój pies ciągle liże i gryzie łapy? Istnieje wiele powodów, dla których psy gryzą łapy i wszystkie z nich muszą zostać rozwiązane przez ciebie, aby dać psu trochę ulgi. Gdy poznasz przyczynę, możesz powstrzymać psa przed żuciem łap.

Powody, dla których mój pies gryzie łapy

  1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie i upewnienie się, że twój pies nie ma urazu łapy, który powoduje, że liże i żuje. Poszukaj utykania, krwawienia, obrzęku i zapachu, które mogą być spowodowane infekcją. Coś tak prostego jak drzazga lub małe skaleczenie może spowodować, że Twój pies nadmiernie gryzie łapę!

Jeśli jest to niewielkie skaleczenie lub otarcie, zaleca się zastosowanie antybiotyku bezpiecznego dla zwierząt, po oczyszczeniu mydłem bezpiecznym dla zwierząt. W przeciwnym razie udaj się do weterynarza, aby uzyskać leczenie, w tym prześwietlenie, maść i / lub antybiotyki, jeśli to konieczne.

wolna gwiazda
  1. Zdrowie psychiczne. Niektóre psy żują łapy, ponieważ są znudzone, przygnębione lub niespokojne. Psy, które nie mają wystarczającej ilości ruchu lub stymulacji umysłowej, będą gryźć łapy.

Gryzienie łapy spowodowane lękiem jest trudne do wyleczenia i zajmie trochę czasu, aby to naprawić kluczem jest stosowanie przeciwwarunkowań, aby zmienić reakcję psa na sytuacje, które powodują u niego stres. Jako przykład, twój pies skojarzy twoje odejście z czymś dobrym, na przykład smakołykiem. Kiedy wychodzisz z domu, wypełnij układankę karmą, którą Twój pies naprawdę lubi, taką, której ukończenie zajmie co najmniej 20 minut.

  1. Czasami pasożyt przeszkadzający twojemu psu spowoduje żucie łapy. Winowajcami mogą być widoczne szkodniki, takie jak kleszcze i pchły, ale także te niewidoczne, takie jak roztocza.

Konieczna jest wizyta u weterynarza, aby zdiagnozować te mniejsze stworzenia. Po ustaleniu pasożyta lekarz weterynarii może podać odpowiedni lek do zwalczania szkodników.

  1. Psy, które żują łapy, mogą mieć nadwrażliwość lub alergie. Może to być alergen środowiskowy – trawa, środek do czyszczenia podłóg, chemikalia na chodniku itp. – lub alergie pokarmowe .

W takim przypadku pierwszym krokiem jest wykonanie testu alergicznego w celu ustalenia przyczyny dyskomfortu psa. Kiedy już wiesz, na co Twój pies jest uczulony, całkowicie unikasz alergenu i przynosisz ulgę za pomocą leków przeciwalergicznych.

Domowe sposoby na gryzienie psiej łapy

Jeśli szukasz czegoś, co pomoże ukoić żucie łapy Twojego psa podczas oczekiwania na wizytę u weterynarza, wypróbuj kojący spray do łap. Albo naturalne balsamy.  Wspiera naturalną zdolność psa do obrony przed nadmiernym wzrostem szkodliwych bakterii, takich jak drożdże i grzyby, które często są przyczyną swędzących, śmierdzących i podrażnionych łap.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *