CategoriesBez kategorii

Zajęcia na świeżym powietrzu, które musisz robić, jeśli masz energicznego psa

Jeśli szukasz kumpla do ćwiczeń, aby wyjść na zewnątrz po zimie braku aktywności fizycznej, nie szukaj dalej, Twój pies z przyjemnością spędzi z Tobą czas! Twój energiczny pies będzie idealnym towarzyszem do wypróbowania dowolnej z tych aktywności z psem i przywrócenia sprawności.

Chociaż użycie psów do ciągnięcia jest powszechnie związane z działalnością zimowych jak psie zaprzęgi i skijoring, można cieszyć Bikejoring , skatejoring , na skuterze , kickbiking lub Canicross biegnie w cieplejszych porach roku.

Niezależnie od tego, czy lubisz zawody, czy po prostu spędzasz czas na świeżym powietrzu , sporty z psem mogą zapewnić Tobie i Twojemu psu aktywność przez cały rok . Ponadto wiele sportów na zaprzęgach dla psów można uprawiać na obszarach miejskich, co tłumaczy ich rosnącą popularność, a także dlaczego mushing na suchych terenach nazywany jest również mushingiem miejskim.

Niezależnie od tego, czy lubisz biegać, jeździć na łyżwach, jeździć na rowerze, czy jakikolwiek inny sport na kółkach, Twój energiczny pies pokocha możliwość szybkiego biegu i ciągnięcia na końcu linii. Jednak, mimo że każdy pies potrafi naturalnie ciągnąć i biegać, nie wszystkie z nich są wystarczająco duże lub silne, aby móc holować. Jeśli Twój psiak pasuje do kategorii  psów dużych ras , będzie potrzebował trochę treningu, aby uprawiać sport uprzężowy i trochę czasu, aby nauczyć się pracować z Tobą jako drużyną .

Najlepsze rasy do uprawiania sportów z psem

Jeśli miałeś lub spotkałeś w swoim życiu więcej niż jednego psa, prawdopodobnie zauważyłeś, że każdy pies był wyjątkowy i miał inne cechy i zdolności . 

Podczas gdy wszystkie psy witają cię przy drzwiach, chronią dom, ciągną za smycz podczas chodzenia i szczekają, gdy czują niebezpieczeństwo, lepiej nadają się do różnych czynności w zależności od rasy.  Teoretycznie każdy pies może ciągnąć, ale psy zaprzęgowe są stworzone do holowania. Możesz więc wykluczyć swojego Chihuahua, dla którego nawet najmniejsza uprząż psa zaprzęgowego byłaby zdecydowanie za duża. Możesz przeczytać 15 najlepszych ras psów zaprzęgowych, aby poznać cechy psa zaprzęgowego. Jeśli jednak Twój pies nie znalazł się na tej liście 15 najlepszych, istnieje wiele innych ras, które mogą idealnie pasować do bikejoringu i canicrossu.

Większość energicznych psów, które są wystarczająco duże, aby ciągnąć sanie, prawdopodobnie są psami pracującymi , dlatego są genetycznie przygotowane do wysokiej wydajności i łatwiejsze do wyszkolenia niż inne. Każda rasa ma również określony zestaw instynktów opracowanych zgodnie z pracą, którą wykonują. To wyjaśnia, dlaczego niektóre psy lepiej nadają się na przykład do canicrossu niż do ciągnięcia psiej hulajnogi.

Ponieważ collie są stworzone do pasterstwa, husky są stworzone do holowania w zimnym środowisku, greystery są stworzone do sprintu podczas polowania na modle , wiedząc, że naturalne zdolności twojego psa pomogą ci wykorzystać ich wrodzone cechy, aby uzyskać lepsze wyniki w treningu i wydajności.

Wszystkie psy mogą być wyszkolone do pyskowania , jednak energiczne psy ważące ponad 30 funtów są uważane za idealne. Rodzaj aktywności, którą chcesz ćwiczyć, dyktuje wymagany poziom energii. Na przykład canicross polega na synergii między psem a biegaczem, co czyni go mniej wymagającym niż inne sporty ciągnące, więc wiele małych psów świetnie się do tego nadaje.

Na przykład twój Jack Russell Terrier naturalnie poczuje chęć wędrowania i kopania na twoim podwórku. Powodem, dla którego wygląda na to, że Twój psiak ciągle poluje na niewidzialnego lisa, jest to, że Jack Russell Terrier został wyhodowany specjalnie w tym celu. To również czyni je idealnymi kumplami do trekkingu i oczywiście do canicrossu.

Tak więc, myśląc o miejskim mushingu lub psich uprzężach, pomyśl o rasach wysokoenergetycznych, takich jak rasy psów myśliwskich, pasterskich i pracujących.

Pamiętaj jednak, że każdy pies z krótkim nosem, który należy do typu bachicefalicznego, może mieć ograniczoną zdolność do ćwiczeń, a tego typu czynności mogą powodować trudności w oddychaniu i prowadzić do  zaburzeń oddechowych .

Szkolenie

Czy to do pracy, czy po prostu do towarzystwa, ludzie hodowali psy, aby były lojalnymi pomocnikami lub uroczymi towarzyszami. Tak więc każda rasa psa to projekt stworzony przez człowieka z myślą o konkretnym celu. Proces hodowlany  obdarzył psy o różnym wyglądzie fizycznym, temperamencie i osobowościach, które mogą decydować nie tylko o ich wyszkoleniu, ale także o ich zdolności do lepszego występowania w pojedynkę lub w zespole. Zrozumienie celu, jaki kryje się za rasą Twojego psa jest kluczowym czynnikiem udanego treningu i pomoże Ci wybrać rodzaj uprzęży, która będzie dla niego najbardziej odpowiednia.

Szkolenie psa do aktywności na uprzęży polega głównie na nauczeniu go reagowania na komendy, którymi będziesz wskazywać swojemu psu:

 • jaki kierunek obrać,
 • kiedy i w jakim tempie iść do przodu, oraz
 • przestać, kiedy o to poprosisz.
 • Ucz psa komend

Podstawowe polecenia słowne

 • Gee / Right : skręć lub przesuń w prawo.
 • Haw / Left : skręć lub przesuń w lewo.
 • Stop / Whoa : przestań się ruszać.
 • Hike / Hike On / Let’s Go / Lead / Pull : ruszaj.
 • Czekaj / Stój : stój nieruchomo i nie idź do przodu.
 • Hup Hup / Hike Hike / Quick Quick / Pick It Up : szybciej.
 • Wolno : zwolnij.
 • Leave it / Get On : zignoruj ​​rozproszenie i kontynuuj ruch.
 • Prosto : kontynuuj prosto przez skrzyżowania bez skręcania.
 • Yield : zejdź ze szlaku. To polecenie jest często używane podczas przekraczania innego maszera lub osoby.

Polecenia bonusowe

 • Krzyż:  przejdź na drugą stronę ścieżki.
 • Abit:  lekki zwrot. Można to łączyć z innymi poleceniami. Na przykład Gee Abit oznacza weź światło na rozwidleniu.
 • Odwiedź:  kontakt z innymi psami jest w porządku.
 • Zrób sobie przerwę:  zrelaksuj się i uspokój.

Ciągnięcie i bieganie to dobry sposób dla aktywnych psów na wydatkowanie nadmiaru energii i utrzymanie formy. Ćwiczenia z psem przyniosą nie tylko korzyści zdrowotne, ale także pozwolą pogłębić więź z najlepszym przyjacielem i stworzyć niezapomniane wspomnienia.

Czekajcie na więcej artykułów o tym, jak znaleźć najlepszy sprzęt dla psów, hulajnogi, hulajnogi i psich zaprzęgów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *