CategoriesPorady

Co zrobić kiedy pies gryzie smycz?

pies gryzie smycz

Kiedy twój pies gryzie smycz?

Pies gryzie smycz. To problem, z którym codziennie boryka się wielu właścicieli psów – ledwo zacząłeś ze swoim psem, zanim zacznie gryźć smycz. Z jednej strony jest to dość denerwujące, az drugiej strony na dłuższą metę też nie jest dobre dla smyczy. Ale nie musi to być taki problem. Aby zapanować nad tym wszystkim, wystarczy wytrwałość i zrozumienie.

Dlaczego pies gryzie smycz?

Pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu jest przede wszystkim wiedza, dlaczego pies gryzie smycz. Wynika to przede wszystkim z nadmiernego humoru, a zabawa na smyczy jest fajna. Ze względu na swoje właściwości fizyczne i fakt, że jest mocno trzymana z jednej strony, smycz doskonale nadaje się do żucia i ciągnięcia z perspektywy psa. Jeśli Twój pies wydaje się bardziej zainteresowany noszeniem smyczy, to dlatego, że lubi nosić coś w pysku. Więc twój futrzany przyjaciel gryzie smycz, ponieważ coś z niej wyciąga. To kluczowy punkt.

W niektórych przypadkach takie zachowanie może być czynnością przemieszczenia, na przykład gdy wykonujesz ćwiczenia z psem, sam lub w szkole posłuszeństwa, i coś staje się dla tego zbyt długie, zbyt długie lub zbyt trudne.

Rola człowieka

Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy, które mają miejsce między ludźmi a ich psimi towarzyszami, właściciel psa również jest zaangażowany w ten problem. Jak już wiesz, psa szczególnie pociąga robienie rzeczy, które dają mu jakąś nagrodę lub zwrot. To, czy tak się stanie z gryzieniem smyczy, zależy od Ciebie. Nie ma znaczenia, czy twój futrzany przyjaciel zaczął to sam, czy ktoś z rodziny, jak dzieci, mógł być pierwszym, który to podpowiedział. Od teraz najważniejsze jest, aby pies nie radził sobie z nim z nikim i oderwał to od zabawy.

Pomocne wskazówki

Istnieją różne sposoby, które pomogą Twojemu psu wyzbyć się nawyku gryzienia smyczy. Rób to, co działa najlepiej dla Ciebie, w tym w zależności od sytuacji i co jest najskuteczniejsze z Twoim psem. Ważne jest, aby być konsekwentnym. Jeśli Twojemu psu wolno czasem ugryźć smycz, a czasami nie, wszystkie Twoje wysiłki pójdą na marne.

Ignorowanie tego

Czasami wystarczy zatrzymać się i od razu stanąć bez komentarza i zignorować psa (nawet na niego nie patrzeć), gdy tylko zacznie (!) gryźć smycz. Jeśli nie dasz się wciągnąć w grę, pies nie będzie się bawił. Nie zaczynaj znowu chodzić, dopóki się nie zatrzyma. Jak tylko zacznie to robić ponownie, powtórz tę taktykę.

Jeśli samo stanie w miejscu nie wystarczy, możesz również zrzucić smycz. Jeśli twój pies zostaje z tobą jako ogólna zasada, możesz po prostu iść dalej, nie zwracając uwagi na psa. Po kilku krokach podnieś smycz, ignorując psa.

Alternatywnie możesz upuścić smycz i nadepnąć na nią. Stój nieruchomo, aż twój futrzany przyjaciel znów zacznie zachowywać się „normalnie”.

Inną możliwością jest powieszenie pętli smyczy nad płotem, gdy idziesz, a pies ją gryzie i idziesz sam. Jeśli pies się zatrzyma, możesz się odwrócić i kontynuować spacer z nim. Nie rozmawiaj z tym.

To nauczy psa, że ​​nie jest zbyt zabawne, gdy zacznie gryźć smycz, ale będziesz chodzić z nim, jeśli się zatrzyma.

Sygnał do zatrzymania

Jeśli Twój pies zna już sygnał do zatrzymania, powiedz to, gdy tylko zacznie majstrować przy smyczy. Kiedy się zatrzyma, pochwal go krótko i idź dalej.

Istnieją również dwie „techniczne” możliwości. Po pierwsze, możesz umieścić na smyczy coś, czego pies nie lubi, w miejscu, w którym pies się nim bawi. Może to być sok z cytryny, kilka sprayów perfum lub coś podobnego. Lub możesz spróbować użyć smyczy łańcuchowej przez jakiś czas. Psy na ogół nie lubią gryźć metalu.

Jeśli twój futrzany przyjaciel lubi coś nosić, daj mu jego ulubioną piłkę lub coś podobnego do noszenia podczas chodzenia.

Przestań ćwiczyć

Jeśli Twój pies gryzie smycz w ramach czynności przemieszczenia, powinieneś zmienić obecną sytuację. Jeśli na przykład trenujesz, oznaczałoby to ukończenie jednostki treningowej kilkoma prostymi ćwiczeniami.

Reakcje przynoszące efekt przeciwny do zamierzonego

Nawet jeśli denerwujesz się zachowaniem swojego psiego towarzysza, pamiętaj, aby unikać zdenerwowania, „napadów wściekłości” i tak dalej. Jakikolwiek brak spokoju, wrzask itd. tylko pogorszy problem, ponieważ stres będzie odczuwalny na psie, a oboje będziecie się tylko coraz bardziej podniecać.

Należy również uważać, aby samemu nie ciągnąć za smycz. W końcu tego właśnie chce Twój pies – bawić się w przeciąganie liny na smyczy.

Więc zachowaj spokój przez cały czas. Jeśli tak, na pewno odniesiesz sukces!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *