CategoriesRasy psów

Husky Syberyjski (Siberian Husky) – Opis Rasy

husky syberyjski opis rasy

Husky Syberyjski ma piękną, grubą sierść, która występuje w wielu kolorach i znaczeniach. Ich niebieskie lub wielokolorowe oczy i efektowne maski na twarz tylko dodają uroku tej rasie, która pochodzi z Syberii.

Łatwo zrozumieć, dlaczego wielu przyciąga wilczy wygląd syberyjczyka, ale uważaj, ponieważ ten atletyczny, inteligentny pies może działać niezależnie i rzucać wyzwanie rodzicom, którzy po raz pierwszy spotykają się z psem. Husky również umieszczają „H” w Houdini i potrzebują podwórka z wysokim ogrodzeniem, które wbija się w ziemię, aby zapobiec ucieczkom . Zapewnienie husky wystarczającej ilości ćwiczeń może okazać się łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia; jednak zmniejszy to nudę i niechciane zachowania, takie jak próby ucieczki.

husky syberyjski statystyki

Husky syberyjski – Historia

Husky syberyjski zawładnęły wyobraźnią mas, a także artystów, pisarzy i producentów filmowych swoim przyciągającym wzrok wyglądem i budzącymi podziw talentami. Ten średniej wielkości pies roboczy posiada siłę i atletykę. Po raz pierwszy opracowane jako psy zaprzęgowe – niektóre są nadal używane w tym charakterze – Husky są niezwykłymi psami – a ich zdolność do uczenia się jest oszałamiająca.

Wielu zakochało się w dzikiej naturze i dumie husky, ale nie zdaje sobie sprawy, jak naprawdę wygląda ta rasa. To nie jest rasa dla wszystkich. Ich piękno często skłania ludzi do ich zakupu, nieświadomi ich trudnych cech, co sprawia, że ​​wiele husky syberyjskich jest głównymi kandydatami do schronienia.

Rosnąca popularność rasy doprowadziła do tego, że hodowcy szczeniąt i hodowcy przydomowi nie hodują odpowiednio do temperamentu. Ma to niekorzystny wpływ na całą rasę i wiele negatywnych cech staje się powszechnych u tych źle wychowanych psów, w tym niektóre cechy, które nie są normalne u husky syberyjskich.

Jeśli spojrzysz na wszystkie pozytywne punkty ich temperamentu, nie będziesz miał wątpliwości, że jest to niesamowita rasa. Są inteligentni i niezależni. Są przywiązani do wszystkich, ale nie muszą ciągle cię męczyć o uwagę. Nie są znane jako agresywne i ogólnie dobrze radzą sobie w domach z wieloma psami . Dobrze sobie radzą z dziećmi i przyjmą każdego w swoim domu — tak, nawet intruzów.

Jednak często używają tego niezwykłego umysłu, aby uczyć się mniej pikantnych rzeczy i nie są zbyt chętni, aby zadowolić swoich ludzi. Są niezwykle trudne do wyszkolenia , więc właściciele psów po raz pierwszy lub osoby nieśmiałe powinni rozważyć inne rasy. Husky najlepiej pasują do pewnych siebie, doświadczonych właścicieli psów, którzy ustalają zasady i zapewniają spójność. Podobnie jak wszystkie rasy, husky potrzebują treningu posłuszeństwa , ale wydają się mieć niesamowitą zdolność do odróżniania domu od klasy – zachowując się pięknie w klasie, jednocześnie lekceważąc polecenia w domu.

Największą ostrożnością w stosunku do husky syberyjskich jest ich reputacja jako artysta ucieczki . Będą wędrować z dala od domu, gdy tylko nadarzy się okazja. Niestety, w wyniku tego zbyt wielu zginęło lub zostało rannych. Właściciele husky syberyjskiego muszą stale sprawdzać swoje podwórka pod kątem możliwości ucieczki i otaczać je ogrodzeniem zatopionym w ziemi.

Chociaż mają wiele cech, które mogą je utrudniać, husky syberyjskie są nadal wspaniałą rasą. Fani tej porywającej rasy ogarniają jej cudowną naturę. Właściwie wyszkolone i zadbane, husky są wspaniałymi towarzyszami rodziny.

 • Przegląd najważniejszych wydarzeń
  • W zależności od klimatu, husky syberyjskie są zazwyczaj nisko wydalającymi, z wyjątkiem okresów roku, kiedy zrzucają sierść, co oznacza, że ​​​​upuszczają duże ilości włosów naraz. Zdarza się to mniej więcej dwa razy w roku, więcej, jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, a kiedy tak się dzieje, rasa staje się ciężkim siewcą na około trzy tygodnie.
  • Husky syberyjskie nie są zalecane do mieszkania w mieszkaniu, ale niektóre radzą sobie całkiem dobrze w mieszkaniach, jeśli są odpowiednio przeszkolone i ćwiczone.
  • Husky syberyjskie są znanymi artystami ucieczek i są znane z tego, że odchodzą i znikają. Mogą przeskakiwać przez płoty, zrywać łańcuchy, zsuwać kołnierze i znaleźć inny sposób ucieczki. Potrzebują wysokiego ogrodzonego podwórka, a ogrodzenie powinno być również zakopane kilka cali pod ziemią, aby uniemożliwić Husky przed wykopaniem sobie drogi.
  • Husky syberyjskie mogą być bardzo destrukcyjne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli nie zostaną w środku, rasa może zniszczyć dom i spowodować wiele szkód. Na zewnątrz lubią kopać i wykopują podwórka i ogrody kwiatowe. Pies, któremu dano miejsce do kopania na podwórku, jest o wiele szczęśliwszy, podobnie jak ty.
  • Podczas gdy lubią wyć, husky syberyjskie rzadko szczekają i nie zaalarmują szczekania, jeśli ktoś wejdzie na twoją posiadłość. To czyni ich nieodpowiednimi psami stróżującymi. Mówi się o Husky, że pomogliby włamywaczowi, zanim stworzą jakiekolwiek zagrożenie.
  • Husky syberyjskie nie są rasą dla nowego lub nieśmiałego właściciela. Potrzebują silnego właściciela, który utrzyma pozycję alfa w domu. Potrzebują treningu posłuszeństwa od najmłodszych lat i mogą być trudną i upartą rasą do trenowania.
  • Husky syberyjskie są bardzo ciekawe i mogą się zranić lub zgubić podczas odkrywania czegoś nowego.
  • Czuły i dobroduszny opisuje husky syberyjski. Generalnie dobrze radzą sobie z dziećmi, chociaż małe dzieci nigdy nie powinny być pozostawione same z żadną rasą. Dogadują się również z ludźmi i dobrze sobie radzą w domach z wieloma psami.
  • Husky syberyjskie były hodowane tak, aby przeżyć bardzo mało jedzenia. Zasada ta obowiązuje do dziś, a Siberian Husky nie potrzebuje dużej ilości kalorii dziennie. Ważne jest, aby zapytać hodowcę husky syberyjskiego, co zalecił jako pomoc w porcji i zastosować się do jego rad.
  • Husky nie mogą uciekać ze smyczy podczas spacerów. Uciekają, a także będą gonić inne małe zwierzęta.
  • Ze względu na swoją urodę, husky syberyjskie są jedną z najbardziej niewłaściwie zakupionych ras. Wielu nie bierze pod uwagę swojego temperamentu i szczególnych dziwactw i często zostaje z niesfornym, choć pięknym psem. Wiele husky syberyjskich ginie, zostaje zabitych lub przekazanych do schroniska z powodu niedoinformowanych właścicieli. Jeśli myślisz o zakupie husky syberyjskiego, poświęć dużo czasu na poznanie rasy. Odwiedź kilku hodowców husky syberyjskiego lub psów ze schroniska, czytaj książki, rozmawiaj z innymi właścicielami i ewentualnie zastępuj, jeśli czujesz, że możesz. Jeśli po wszystkich doświadczeniach czujesz, że nadal chcesz mieć psa husky syberyjskiego, poświęć trochę czasu na podjęcie decyzji, czy adoptować ratownika, czy szczeniaka. Postępuj zgodnie z radą hodowcy i pamiętaj, że ten piękny pies sprawi, że Twoje życie będzie przygodą, a nie zawsze dobrą.
  • Aby zdobyć zdrowego psa, nigdy nie kupuj szczeniaka od nieodpowiedzialnego hodowcy, młyna lub sklepu zoologicznego. Poszukaj renomowanego hodowcy , który testuje swoje psy hodowlane, aby upewnić się, że są wolne od chorób genetycznych, które mogą przenosić na szczenięta i że mają zdrowy temperament.

Historia Husky Syberyjski

 • Uważa się, że Siberian Husky pochodzi z Czukczów, plemienia koczowników syberyjskich. Historia rasy jest stosunkowo nieznana, ale testy DNA potwierdzają, że należą one do najstarszych ras psów. Wiemy, że Czukocki używały psów jako szybkiego transportu i że wchodziły w interakcje z Czukockimi jako psem rodzinnym. Husky często spały z dziećmi i zapewniały im ciepłe, wygodne łóżka.Siberian Husky został sprowadzony na Alaskę w 1908 roku i był używany jako psy zaprzęgowe podczas gorączki złota. Były używane w lotach All-Alaska Sweepstakes, które są 408-milowym wyścigiem psich zaprzęgów i nadal są aktywnym konkurentem w Sweepstakes do dziś.Zapisy wskazują, że ostatni Siberian Husky został wywieziony z Syberii w 1930 roku, kiedy granice zostały zamknięte przez rząd sowiecki. Rasa nadal kwitła w Ameryce Północnej. Chociaż zmieniły się nieco w stosunku do swoich syberyjskich psów-założycieli, Czukczi Sled Dog, nadal zachowują wiele wspaniałych cech tej rasy.Siberian Club of America został założony w 1938, a Siberian Husky został uznany przez American Kennel Club w 1930 i Canadian Kennel Club w 1939.
 • Rozmiar Przeciętny mężczyzna ma od 21 do 23,5 cala wysokości, podczas gdy samica ma od 20 do 22 cali. Samiec waży od 45 do 60 funtów, a kobieta od 35 do 50 funtów.
husky syberyjski opis rasy

Osobowość Husky Syberyjski

Husky syberyjskie to psy stadne i potrzebują właściciela, który jest wyraźnym liderem stada. Ułatwia to szkolenie, ponieważ przekonasz się, że Twój pies Cię szanuje, ale nie zdziw się, jeśli sprawdzi granice Twojej pozycji w stadzie i od czasu do czasu spróbuje przejąć kontrolę.

Kiedy tak się dzieje, ważne jest, aby nie poddawać się ich natarczywości. Stań się liderem — nie zastraszając lub uderzając — ale potwierdzając podstawowe zasady z jasnością i konsekwencją.

Sprawienie, by Twój pies czekał z jedzeniem, jest jednym z najlepszych sposobów na ustanowienie swojej roli przywódcy. Husky będzie Cię postrzegał jako strażnika wszystkich cennych zasobów — żywności , smakołyków , zabawek i innych psich aktywów.

Ta wysokoenergetyczna rasa może być destrukcyjna zarówno w domu, jak i na zewnątrz — zwłaszcza, gdy się nudzi lub nie ma odpowiedniego ruchu . Zniszczą dom , jeśli zostaną sami, a zdarzył się nawet przypadek, że syberyjski husky przegryzł cementową ścianę.

Będą kopać zarówno ogrody kwiatowe, jak i podwórka, ale można je nauczyć kopania w określonym miejscu na podwórku. Lepiej dla wszystkich, jeśli po prostu nauczysz swojego psa kopać w jednym miejscu, zamiast próbować zerwać z tym nawykiem.

Niemniej jednak mogą być dość czarujące swoją psotną i zabawną naturą. Są również dość towarzyskie i uwielbiają popisywać się swoimi talentami.

Husky syberyjskie nie szczekają — to dobra wiadomość. Oto wada: lubią wyć, co może być bardzo frustrujące dla sąsiadów. O ile nie masz odpowiednio wyszkolonego i dobrze wyćwiczonego Siberian Husky, nie są one idealnymi zwierzakami do mieszkań.

Kolejna przestroga: chociaż husky są uwielbiane za bycie przyjaznym i łagodnym, są kiepskimi psami stróżującymi. Niestety nie są zbyt podejrzliwi wobec obcych, w tym włamywaczy. Faktem jest, że mają tendencję do kochania wszystkich.

Temperament nie występuje w próżni. Wpływa na nią wiele czynników, w tym dziedziczność, trening i socjalizacja . Szczenięta o miłych temperamentach są ciekawskie i zabawne, chętnie podchodzą do ludzi i są przez nich trzymane. Wybierz szczeniaka ze środka drogi, a nie tego, który bije koleżanki z miotu lub ukrywa się w kącie.

Zawsze spotykaj się przynajmniej z jednym z rodziców — zwykle matka jest osobą, która jest dostępna — aby upewnić się, że mają miły temperament, z którym czujesz się komfortowo. Spotkanie z rodzeństwem lub innymi krewnymi rodziców jest również pomocne w ocenie, jaki będzie szczeniak, gdy dorośnie.

Jak każdy pies, husky syberyjskie potrzebują wczesnej ekspozycji na wiele różnych ludzi, widoków, dźwięków i doświadczeń, gdy są młode. Socjalizacja pomaga zapewnić, że twój syberyjski szczeniak wyrośnie na psa o wszechstronnym kształcie.

Zapisanie go do przedszkola dla szczeniąt to świetny początek. Regularne zapraszanie gości i zabieranie go do ruchliwych parków, sklepów, w których można przebywać z psami, a także na spokojne spacery w celu poznania sąsiadów również pomoże mu szlifować umiejętności społeczne.

Zdrowie Husky Syberyjski

Husky są ogólnie zdrowe, ale podobnie jak wszystkie rasy, są podatne na pewne schorzenia. Nie wszystkie husky dostaną którąkolwiek lub wszystkie z tych chorób, ale ważne jest, aby być ich świadomym, jeśli rozważasz tę rasę.

Jeśli kupujesz szczeniaka, znajdź dobrego hodowcę , który pokaże Ci świadectwa zdrowia obojga rodziców Twojego szczeniaka. Świadectwa zdrowotne dowodzą, że pies został przetestowany i oczyszczony z określonej choroby.

U husky należy spodziewać się zwolnień zdrowotnych z Ortopedycznej Fundacji dla Zwierząt (OFA) w zakresie dysplazji stawu biodrowego (z wynikiem równym lub lepszym), dysplazji łokcia, niedoczynności tarczycy i choroby von Willebranda; z Auburn University na trombopatię; oraz od Fundacji Canine Eye Registry Foundation (CERF) poświadczającej, że oczy są normalne. Świadectwa zdrowia można potwierdzić na stronie internetowej OFA (offa.org).

 • Zaćma: Zaćma to zmętnienie soczewki oka, które powoduje trudności w widzeniu Oczy psa będą mętne. Zaćma zwykle pojawia się w starszym wieku i czasami można ją usunąć chirurgicznie, aby poprawić wzrok psa.
 • Dystrofia rogówki: Ten stan wpływa na rogówkę lub zewnętrzną przezroczystą część gałki ocznej. Jest to zmętnienie spowodowane gromadzeniem się lipidów w rogówce. Zwykle występuje u młodych dorosłych i zwykle dotyczy większej liczby kobiet. Nie ma terapii na ten stan, ale wydaje się, że nie wpływa to na widzenie.
 • Postępujący zanik siatkówki (PRA): Jest to choroba zwyrodnieniowa oka, która ostatecznie powoduje ślepotę z powodu utraty fotoreceptorów w tylnej części oka. PRA jest wykrywalne na wiele lat zanim pies wykaże jakiekolwiek oznaki ślepoty. Na szczęście psy mogą używać innych zmysłów, aby zrekompensować ślepotę, a niewidomy pies może żyć pełnią i szczęśliwie. Tylko nie rób z nawyku przesuwania mebli. Renomowani hodowcy posiadają coroczną atestację swoich psich oczu u lekarza weterynarii okulisty i nie hodują psów z tą chorobą.

Bez względu na to, jak zdrowy jest Twój pies, kiedy po raz pierwszy przyprowadzasz go do domu, powinieneś przygotować się na wszelkie problemy, które mogą pojawić się przez całe jego życie. Plan ubezpieczenia dla zwierząt może pomóc Ci być gotowym na wszelkie potrzeby weterynaryjne Twojego psa.

Opieka Syberian Husky

Husky syberyjskie należy ćwiczyć od 30 do 60 minut dziennie, aby się nie nudziły. Są doskonałymi towarzyszami joggingu, ale nie powinny być ćwiczone w czasie upałów. Co zaskakujące, potrzebują tylko małego (ale bezpiecznego) podwórka, aby wydać swoją energię.

Konkluzja: husky syberyjskie muszą pracować, aby być szczęśliwym. Zwykle samo utrzymywanie aktywnego życia poprzez piesze wędrówki i inne sporty na świeżym powietrzu sprawi, że Siberian Husky będzie zdrowy, szczęśliwy i wolny od kłopotów.

Jak wspomniano wcześniej, trening jest koniecznością dla tej rasy i możesz chcieć zainwestować w bardziej zaawansowane zajęcia z posłuszeństwa . Może to być trudne dla wielu właścicieli i trenerów, ponieważ rasa jest bardzo inteligentna i określi różnicę między zajęciami a domem.

Będą zachowywać się wspaniale w klasie, wykonując wszystkie instrukcje i polecenia, ale w domu mogą wrócić do upartego psa, który ukradł twoje serce. Może to być frustrujące, ale przekonasz się, że cierpliwość, czas i trochę własnego uporu się opłaci.

Trening na kojach jest ważnym narzędziem, które jest często polecane przez hodowców. Zapewnia to Twojemu psu i szczeniakowi bezpieczeństwo, a także daje im bezpieczną przystań, do której mogą się wycofać, gdy czują się przytłoczeni lub zmęczeni. Skrzynia nigdy nie powinna być używana jako kara.

Trening na smyczy jest również koniecznością, ponieważ husky syberyjskie nigdy nie powinny być pozostawione bez smyczy, gdy nie znajdują się na ogrodzonym terenie. Uwielbiają biegać i zrobią to bez zastanawiania się, jak daleko jesteś. Możesz łatwo zgubić swojego Siberian Husky, jeśli zdecyduje się za czymś gonić lub po prostu cieszyć się szczerym biegiem. Husky syberyjskie mają dużą zdobycz i jest to kolejny powód, dla którego powinny być smycze podczas spacerów.

Karmienie Husky Syberysjki

Zalecana dzienna porcja: 1,5 do 2 filiżanek wysokiej jakości suchej karmy dziennie, podzielonej na dwa posiłki. Polecamy karmę dla husky syberyjski.

Jeśli chodzi o pory posiłków, husky syberyjskie są znane z tego, że są „łatwymi w utrzymaniu” — wymagają stosunkowo niewielkiej ilości jedzenia dla ich wielkości. Ta cecha może być wywiedziona z początków rasy, ponieważ Czukocki opracował te psy, aby ciągnąć lekki ładunek w szybkim tempie na duże odległości w niskich temperaturach przy najmniejszym możliwym spożyciu pokarmu.

Uwaga : ilość spożywanego przez dorosłego psa zależy od jego wielkości, wieku, budowy, metabolizmu i poziomu aktywności. Psy to jednostki, tak jak ludzie, i nie wszystkie potrzebują takiej samej ilości jedzenia. Niemal nie trzeba dodawać, że bardzo aktywny pies będzie potrzebował czegoś więcej niż pies kanapowy. Jakość kupowanej karmy dla psów również ma znaczenie — im lepsza karma dla psów, tym dalej będzie ona zmierzać w kierunku odżywiania Twojego psa i tym mniej będziesz musiał wrzucić do miski Twojego psa.

Kolor sierści i pielęgnacja Husky Syberyjski

Upewnij się, że Twój odkurzacz jest w dobrym stanie i regularnie rezerwujesz czas na pielęgnację, jeśli adoptujesz psa husky syberyjskiego. Jego podwójny płaszcz ma średniej długości włosy. Włos okrywowy jest prosty, a podszerstek miękki i gęsty.

Spodziewaj się dużo włosów, dużo wypadania — zwłaszcza wiosną i jesienią, kiedy zdmuchują płaszcze. To powiedziawszy, jest to dość łatwa w utrzymaniu rasa. Husky syberyjskie żyjące w niższych temperaturach zrzucają mniej niż te, które żyją w cieplejszym klimacie. Możesz uniknąć matowania – i nadmiernej sierści na meblach – jeśli zobowiążesz się do szczotkowania sierści psa przynajmniej raz w tygodniu w ciągu roku – i codziennie w okresie linienia.

Husky syberyjskie są czystymi psami i potrzebują czasu, aby się oczyścić — podobnie jak kot. Zazwyczaj nie wydzielają „psiego” zapachu i rzadko potrzebują kąpieli. O ile, oczywiście, nie poruszają się w czymś obrzydliwym na podwórku lub nie znajdą śmierdzącego zbiornika wodnego, do którego można wskoczyć. Kiedy nadchodzi pora kąpieli , wybierz wysokiej jakości szampon dla psów , który ma na celu zachowanie naturalnych olejków w skórze i sierści psa.

Husky występują w różnych kolorach i oznaczeniach, od czerni do czystej bieli z kolorowymi oznaczeniami na ciele, które obejmują czerwienie i miedzie. Ich oczy mogą być brązowe, niebieskie lub kombinowane. Ich twarze mają maski, które dodają im uroku.

Myj zęby Syberyjski Husky co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu, aby usunąć nagromadzony kamień nazębny i bakterie, które się w nim czają. Codzienne szczotkowanie jest jeszcze lepsze, jeśli chcesz zapobiegać chorobom dziąseł i nieświeżemu oddechowi.

Przycinaj mu paznokcie raz lub dwa razy w miesiącu, jeśli pies nie ściera ich naturalnie, aby zapobiec bolesnym łzom i innym problemom. Jeśli słyszysz, jak klikają na podłodze, są za długie. Psie paznokcie mają w sobie naczynia krwionośne, a jeśli przytniesz zbyt daleko, możesz spowodować krwawienie – a Twój pies może nie współpracować następnym razem, gdy zobaczy wysuwające się obcinacz do paznokci. Tak więc, jeśli nie masz doświadczenia w przycinaniu psich paznokci, poproś weterynarza lub groomera o wskazówki.

Jego uszy powinny być sprawdzane co tydzień pod kątem zaczerwienienia lub nieprzyjemnego zapachu, co może wskazywać na infekcję. Sprawdzając uszy psa, przetrzyj je wacikiem zwilżonym delikatnym środkiem do czyszczenia uszu o zrównoważonym pH, aby zapobiec infekcjom. Nie wkładaj niczego do przewodu słuchowego; po prostu wyczyść ucho zewnętrzne.

Zacznij przyzwyczajać swojego Husky’ego do szczotkowania i badania, gdy jest szczeniakiem. Często dotykaj jego łapami — psy są drażliwe na stopach — i zaglądaj do jego ust. Spraw, aby pielęgnacja ciała była pozytywnym doświadczeniem wypełnionym pochwałami i nagrodami, a położysz podwaliny pod łatwe egzaminy weterynaryjne i inne czynności, gdy będzie dorosły.

Podczas pielęgnacji sprawdzaj, czy nie ma ran, wysypek lub oznak infekcji, takich jak zaczerwienienie, tkliwość lub stan zapalny skóry, nosa, ust i oczu oraz na stopach. Oczy powinny być czyste, bez zaczerwienienia i wydzieliny. Twoje staranne cotygodniowe badanie pomoże Ci wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne.

Dzieci i inne zwierzęta

Husky Syberyjski są wspaniałymi zwierzętami domowymi z dziećmi. Mogą być bardzo tolerancyjne w stosunku do dzieci, ale podobnie jak wszystkie inne psy, powinny być nadzorowane w pobliżu małych dzieci.

Zawsze ucz dzieci, jak podchodzić do psów i dotykać ich, i zawsze nadzoruj wszelkie interakcje między psami a małymi dziećmi, aby zapobiec gryzieniu lub pociąganiu za ucho lub ogon ze strony którejkolwiek ze stron. Naucz swoje dziecko, aby nigdy nie zbliżało się do psa podczas jedzenia ani nie próbowało zabrać mu jedzenia. Żaden pies nie powinien być pozostawiony bez opieki z dzieckiem.

Husky syberyjski dogadują się z innymi psami, ale nadal ważne jest, aby zabrać szczeniaka na zajęcia socjalizacyjne . To przyzwyczaja je do innych psów, a także do ludzi, chociaż są również bardzo przywiązani do obcych. Socjalizacja uczy szczenięta, jak się zachowywać i witać inne psy i ich właścicieli.

Pamiętaj o historii tej rasy. Trudne warunki na Syberii wytworzyły u tej rasy silny popęd zdobyczy, ponieważ często trudno było znaleźć pożywienie. W rezultacie wiele dzisiejszych husky utrzymuje, że ofiary kierują się w stronę małych zwierząt, takich jak wiewiórki, króliki i koty. Jednak niektóre Husky rozwijają się w gospodarstwach domowych z wieloma zwierzętami domowymi, zwłaszcza gdy są wychowywane z innymi zwierzętami od szczenięcia.

Grupy ratunkowe

Husky syberyjskie są często kupowane bez jasnego zrozumienia, z czego składa się ich posiadanie. Istnieje wiele psów husky, które potrzebują adopcji i/lub opieki zastępczej. Istnieje wiele akcji ratunkowych, których nie wymieniliśmy. Jeśli nie widzisz akcji ratunkowej wymienionej w Twojej okolicy, skontaktuj się z krajowym klubem rasy lub lokalnym klubem rasy, a oni mogą skierować Cię do ratowania Husky Syberyjski.

My Polecamy —> Fundacja Husky Adopcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *