CategoriesPorady

Jak chronić psa przed deszczem?

Jak chronić psa przed deszczem

Jak chronić psa przed deszczem? Pora deszczowa to jeden z tych wyjątkowych momentów, w których możesz nauczyć się doceniać dziwactwa osobowości swojego zwierzaka. Niezależnie od tego, czy Twój psiak lubi harcować w deszczu, czy dąsać się pod kołdrą, zależy jej na tym, że pomożesz mu przetrwać deszczową pogodę.

Kiedy dni stają się deszczowe, może to wpłynąć na zdrowie psychiczne i fizyczne psa tak samo, jak na twoje. To nie jest zabawne dla nikogo. Jako właściciel zwierzaka, to od Ciebie zależy, czy Twój wyhodowany pies przetrwa sezon w pełni stylu i zdrowia.

Porady dla psów na deszczową pogodę

Psy muszą wychodzić każdego dnia, niezależnie od tego, czy lubią deszcz, czy nie. Nie tylko mają interesy do załatwienia, ale także potrzebują ćwiczeń! Jednak zmoknięcie i zabłocenie mogą oznaczać złe wieści nie tylko dla Twoich podłóg.

 1. Utrzymuj ich futro w suchości

Utrzymanie suchej sierści Twojego pupila nie jest możliwe przez cały czas. Ale wycieranie ich do sucha ręcznikiem po przygodach na świeżym powietrzu w deszczu lub błocie to zawsze dobry pomysł. Niektóre rozpieszczone psiaki wolą suszarkę, ale niewiele psów może oprzeć się energicznemu pocieraniu. Ponadto, gdy futro pozostaje wilgotne, zapewnia doskonałe środowisko dla:

 • Grzybów
 • Bakterii
 • Pleśni

Porady dla psów na deszczową pogodę powinny również promować zdrowie wszystkich domowników. Pleśnie i grzyby powodują poważne problemy dla alergików. Utrzymuj swoje szczenięta w suchym stylu. Dobrą ochroną jest płaszcz przeciwdeszczowy dla psa

 1. Dbaj o łapy Jak chronić psa przed deszczem ?

Szczególnie łapy Twojego zwierzaka potrzebują dużo TLC, więc owiń je. Weterynarze podkreślają, że łapy narażone na wilgotne i błotniste warunki są narażone na bakterie wywołujące choroby. Nieosłonięte łapy są bardziej podatne na infekcje. Ponieważ zwykłe pozostawanie w domu nie wchodzi w grę, utrzymywanie stóp w czystości i suchości, gdy tylko jest to możliwe, staje się koniecznością. Niektóre pomysły ochronne obejmują:

 • Dobra para butów  to atut dla każdego w żywiołach. Twój szczeniak nie jest inny.
 • Nawet jednorazowe buty  mogą być wspaniałą i skuteczną opcją.
 1. Uważaj na infekcje

Uważaj na wszelkie oznaki infekcji, które może wykazywać Twój pies. Zachowania, które mogą wskazywać, że twój czworonożny przyjaciel cierpi, obejmują:

 • Ciągłe lizanie tego samego obszaru
 • Swędzenie i/lub drapanie
 • Śmierdzące uszy

Niektóre wskazówki dla psów na deszczową pogodę mają na celu zapobieganie. Bluza  z kapturem pomaga, ale jeśli podejrzewasz, że Twój zwierzak ma infekcję, skonsultuj się z weterynarzem. Nieleczone infekcje nasilają się, a niektóre mogą nawet zagrażać życiu.

 1. Nie zapomnij ich uszu

Uszy Twojego zwierzaka mogą być kolejnym potencjalnym problemem zdrowotnym. Wskazówki dla psów na deszczową pogodę wymagają, aby uszy Twojego pupila były suche. Zawinięte uszy mogą nie być mokre od środka, ale pozostaną wilgotne dłużej. W rezultacie uszy są podatne na różne infekcje drożdżakowe i bakteryjne.

Jest to szczególnie problem w domach tylko dla psów, w których nie mają przyjaciela, który mógłby wylizać uszy do czysta. Pomóż im w jak największym stopniu trzymać się z dala od wilgoci dzięki jednemu z tych wodoodpornych nosideł . 

 1. Zapewnij ciepłe, czyste miejsce

Nie ma nic bardziej zachęcającego w mokre lub zimne dni niż ciepłe łóżko, w którym można się przytulić. Psy spędzają dużo czasu na spaniu, więc naturalnie doceniają wysokiej jakości legowisko. Jednak w porze deszczowej mokre łóżko gromadzi te same alergeny i bakterie, co mokre futro.

 1. Utrzymuj swój harmonogram

Trzymanie się normalnej, zaplanowanej rutyny zmniejsza stres, jaki zła pogoda powoduje u Twojego psa. Nawet psy, które nie lubią moczyć łap, odnoszą korzyści psychologiczne z rutynowych zachowań, takich jak regularny harmonogram spacerów. 

 1. Ćwiczenia w pomieszczeniu

Są chwile, kiedy wyjście na zewnątrz nie leży w niczyim interesie. Kiedy nadejdzie taka chwila, poświęć część dnia na zabawę ze swoim pupilem w domu. To produktywny sposób na spalanie nadmiaru energii.

Niektóre wskazówki dla psów na deszczową pogodę mają na celu zapobieganie doprowadzaniu psiaka do szaleństwa. Zamień to, co może być sprawdzianem cierpliwości, w czas dobrej więzi z psem. 

 1. Zarządzanie dietą

Porady dla psów na deszczową pogodę również skupiają się na zdrowiu i kondycji. Bądź świadomy tego, jak je Twój zwierzak. W rzeczywistości istnieje kilka ważnych powodów, aby zwracać uwagę na dietę:

 • Wiele zwierząt przeżywa odmianę „bluesa złej pogody”. Zmiany apetytu mogą być oznaką stresu.
 • Zmniejszenie ilości ćwiczeń, jakie wykonuje Twój zwierzak, oznacza dostosowanie ilości otrzymywanego pokarmu. Jest to problem szczególnie dla starszych zwierząt lub już z nadwagą. Zdrowa przekąska  między posiłkami pomaga zmniejszyć wielkość jej posiłków.
 • Ponieważ czas marszu ogranicza się do skróconych spacerów lub szalonych poskoków, dodanie do diety Twojego pupila niewielkich ilości błonnika, np. owoców lub warzyw, poprawia regularność. Masło orzechowe  również spełnia swoje zadanie, ułatwiając udane, produktywne spacery.
 1. Zmniejsz poziom stresu Jak chronić psa przed deszczem?

Zrób wszystko, co możesz, aby zmniejszyć stres w porze deszczowej, aby wszyscy byli zdrowsi. Podczas spacerów trzymaj się spokojniejszych ulic, na których nie ma tak dużego ruchu. Istnieją dwa powody, dla których warto spacerować spokojniej:

 1. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniesz spryskany przez przejeżdżający ruch uliczny.
 2. To jedna rzecz mniej stresująca dla Ciebie i Twojego zwierzaka.
 3. Poświęć swojemu pupilowi ​​więcej uwagi

Daj dużo miłości (i smakołyków). Jeśli czujesz, że Twoje zwierzę jest zestresowane z powodu okoliczności, na które nie masz wpływu, uściskaj je dodatkowo. Wysokiej jakości, ekologiczna przekąska. Stosowanie się do tych podstawowych wskazówek dla psów na deszczową pogodę to świetny sposób, aby wszyscy byli szczęśliwi i zdrowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *