CategoriesPorady

Dlaczego psy jedzą trawę?

psy jedzą trawę

Dlaczego mój pies je trawę (i jak to powstrzymać)

Dlaczego psy jedzą trawę? Kiedy twój pies jest na spacerze lub na podwórku, jest szansa, że ​​w pewnym momencie zauważyłeś, jak je trawę. Chociaż jest to powszechne zachowanie psów, może zbić z tropu właścicieli psów. Chociaż brakuje dogłębnych badań tego zachowania, istnieje kilka dobrych spostrzeżeń na temat jedzenia trawy przez psa.

Czy psy mogą jeść trawę?

Jeśli zadajesz sobie pytanie „Czy powinienem pozwolić mojemu psu jeść trawę?” dobrą wiadomością jest to, że trawa jest zwykle nieszkodliwa dla psów. Jest jednak kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeśli takie zachowanie się wydarzy, w tym:

Rośliny, które mogą być toksyczne dla psów – chociaż trawa jest ogólnie bezpieczna dla Twojego psa, wiele roślin nie jest, w tym rośliny takie jak tulipany, azalie i szałwia. American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA) ma obszerną listę roślin toksycznych dla psów.
Potencjalnie szkodliwe nawozy, herbicydy i pestycydy – Kiedy Twój pies zaczyna jeść trawę, upewnij się, że znajduje się na obszarze, który nie był ostatnio poddawany działaniu chemikaliów. Skonsultuj się z weterynarzem, jakie zabiegi na trawniku są toksyczne i co zrobić, jeśli Twój pies zje potraktowaną trawę lub rośliny.
Spożywanie czegoś więcej niż tylko trawy – chociaż jedzenie trawy jest w porządku, upewnij się, że Twój pies nie je rzeczy, które mogą być niezdrowe lub powodować blokady trawienne, takie jak kamienie, liście, patyki, a nawet kupę.
Podstawowy problem zdrowotny – jedzenie trawy może być objawem potencjalnego problemu zdrowotnego w połączeniu z innymi objawami klinicznymi, takimi jak biegunka, utrata masy ciała, letarg i wymioty. Jeśli twój pies zaczyna połykać trawę i widzisz te objawy kliniczne, natychmiast porozmawiaj ze swoim weterynarzem.

Dlaczego psy jedzą trawę?


Chociaż nie zawsze istnieje pewne wyjaśnienie, dlaczego psy jedzą trawę, istnieją pewne prawdopodobne hipotezy, takie jak:

  • – Psy są instynktownymi padlinożercami i zjadają wszystko, co smakowicie pachnie
    – Jedzenie trawy może pomóc wywołać wymioty u psa z rozstrojem żołądka
    – Trawa uzupełnia niedobory dietetyczne, takie jak błonnik
    – Jedzenie trawy może pomóc złagodzić nudę
    – Psy cieszą się smakiem i konsystencją trawy

  • Jak powstrzymać psa przed jedzeniem trawy?

Kiedy twój pies je trawę, jest to ogólnie nieszkodliwe, ale jeśli wolisz, aby twój pies ograniczył swoje zachowania związane z wypasem, możesz podjąć kilka kroków:

Daj swojemu psu codzienne ćwiczenia – jeśli rzeczywiście Twój pies je trawę z nudów, codzienne angażowanie się w stymulujące ćwiczenia umysłowe i fizyczne może wystarczyć, aby był zajęty, aby nie jadł trawy.

Behawiorysta Purina, dr Annie Valuska, zaleca włączenie do treningu polecenia „zostaw to”, aby powstrzymać psa przed jedzeniem trawy (lub czegokolwiek innego, czego nie powinien jeść).

Jeśli obawiasz się, że Twój pies je za dużo trawy, porozmawiaj ze swoim weterynarzem.

Psy mogą jeść ciekawe rzeczy poza posiłkami. Dlatego ważne jest, aby to, co wkładasz do dania swojego psa, było kompletne i zbilansowane dla dobrego zdrowia. Dzięki naszej karmie możesz zapewnić żywienie dostosowane do unikalnych potrzeb Twojego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *