CategoriesPorady Zdrowie

Zrozumienie alergii pokarmowych psów

alergii pokarmowych dla psa

Alergia pokarmowa. Swędzenie, infekcje ucha, infekcje skóry — jeśli Twój pies ma alergię, prawdopodobnie zauważyłeś objawy. Alergie u psów są często wywoływane przez pchły, alergeny środowiskowe, takie jak trawa lub pyłki, oraz alergeny pokarmowe. Szukając najlepszej karmy dla psów na alergie, ważne jest, aby zrozumieć fakty. (I pamiętaj, jeśli twój pies zaczyna wykazywać oznaki wrażliwości lub objawy alergii pokarmowej dla psów, takie jak swędzenie skóry lub problemy z trawieniem, skonsultuj się z weterynarzem.)

Przyczyny alergii pokarmowych


Przez większość czasu psy są uczulone na określone białko znajdujące się w pożywieniu. Potencjalnie mogą być uczuleni na dowolne białko i mogą stać się uczuleni w dowolnym momencie swojego życia. Najczęstszymi rodzajami alergenów występujących w żywności są nabiał, wołowina i kurczak. Chociaż alergie na kukurydzę istnieją, ze względu na niski poziom białka w kukurydzy, ta wrażliwość jest bardzo rzadka.

Diagnozowanie alergii pokarmowych


Skonsultuj się z weterynarzem, jeśli podejrzewasz, że Twój pies może mieć alergię. Obecnie jedynym sposobem odróżnienia alergii pokarmowych od środowiskowych jest wykonanie badania skóry lub krwi pod kątem alergii środowiskowych i/lub próby dietetycznej pod kątem alergii pokarmowych. Testy te nie zawsze są doskonałe i wymagają od lekarza weterynarii znacznej zgodności i interpretacji klienta; jednak identyfikacja potencjalnych alergenów może być bardzo pomocna w leczeniu choroby. Zwykle zaczyna się to od próby eliminacyjnej, w której do izolowania zalecam dietę hydrolizowaną.

Leczenie alergii pokarmowych


Jeśli Twój pies ma alergię, weterynarz może zalecić dietę eliminacyjną, aby wyizolować i zidentyfikować przyczynę alergii. Jeśli tego rodzaju dieta jest zalecana, ściśle przestrzegaj zaleceń lekarza weterynarii. Te próby żywieniowe mogą zwykle trwać 2-3 miesiące.

Oprócz usuwania alergenu (jeśli to możliwe), ważne jest leczenie wtórnych infekcji skóry/ucha i radzenie sobie z objawami klinicznymi. Leki przeciwhistaminowe, sterydy, antybiotyki, kwasy tłuszczowe omega-3 i inne nowsze leki zmieniające odporność są powszechnie stosowane w leczeniu wtórnych infekcji skóry i alergii środowiskowych.

Karmienie psa
Jeśli Twój weterynarz stwierdzi, że alergie Twojego psa są środowiskowe, a nie związane z jedzeniem. Jeśli masz pytania dotyczące tego, w jaki sposób Hike Holistic może pomóc w utrzymaniu szczęścia i zdrowia Twojego psa, skontaktuj się z naszym Zespołem Obsługi Klienta i porozmawiaj z ekspertem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *