CategoriesZdrowie

Czy sucha karma jest dobra dla psa?

Czy sucha karma jest dobra dla psa

Czy sucha karma jest dobra dla psów?
Karma sucha jest popularną karmą dla psów. To także praktyczny wybór. Często tańsza niż podobne ilości innych form, takich jak konserwy, świeże lub surowe karmy dla psów, można ją kupić w większych ilościach, nie wymaga przechowywania w lodówce i dłużej zachowuje świeżość po otwarciu.

Chociaż te cechy z pewnością sprawiają, że sucha karma jest atrakcyjna, pytanie niektórych właścicieli zwierząt domowych wciąż pozostaje: czy sucha karma jest dobra dla psów?

Korzyści dentystyczne krokietów dla psów
Jedną z największych korzyści zdrowotnych krokietów jest suchość i chropowata powierzchnia, która może pomóc usunąć płytkę nazębną z zębów psa. Psom zaleca się codzienne czyszczenie zębów, ale ponieważ codzienne szczotkowanie może być wyzwaniem dla właścicieli psów, pomocne może być suche karmienie.

Płytka nazębna musi być regularnie usuwana z zębów psa, ponieważ może zwapnieć w ciągu 3 dni i może przyczynić się do dalszych problemów z zębami i dziąsłami. Codzienna dieta składająca się z suchej karmy może również zapobiegać tworzeniu się nowej płytki nazębnej i wynikającego z niej kamienia nazębnego.

Sucha karma może być przydatnym przysmakiem
Sucha karma może również pełnić rolę pożywnego przysmaku, ułatwiając szkolenie lub nagradzanie psa przy jednoczesnym dostosowaniu jego diety. Podczas leczenia karmą pamiętaj, że możesz dać swojemu psu zbyt wiele dobrego. Dlatego miej na uwadze ich dzienną porcję jedzenia, aby uniknąć przekarmienia.

Inne odżywcze korzyści z krokietów
Kompletna i zbilansowana mieszanka suchej karmy suchej powinna zapewniać wszystkie codzienne składniki, które potrzebują zdrowe dorosłe psy, w tym składniki wymagane przez przepisy EU AGRI

Czy sucha karma jest dobra dla psa

Białka takie jak wołowina, drób, ryby i jajka
Tłuszcze
Włókna
Węglowodany
Minerały
Witaminy
Przeciwutleniacze
Sucha karma zawiera tylko od 5 do 12 procent wilgoci, dlatego szczególnie ważne jest zapewnienie psu świeżej wody, aby był nawodniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *