CategoriesBez kategorii Lifestyle Porady

Jak socjalizować psa z innymi psami i ludźmi 2022

To, jak socjalizować psa jest ważne, ponieważ pozwoli mu dogadać się z innymi psami i ludźmi. Psy potrzebują interakcji z innymi, aby czuć się zadowolone. Jeśli masz szczeniaka, ważne jest, abyś jak najszybciej uspołecznił go, aby mógł zaznajomić się z innymi ludźmi, zwierzętami i ich otoczeniem.

Pierwszym krokiem w uspołecznieniu psa jest stworzenie mu okazji do poznania nowych ludzi, dzieci i zwierząt. Zacznij zabierać je na spacery tak szybko, jak to możliwe, aby mogły wchodzić w interakcje z innymi zwierzętami i ludźmi. Pomoże im to również zbudować pewność siebie i sprawi, że poczują się bardziej komfortowo w towarzystwie innych psów, co będzie pomocne, gdy w końcu zabierzesz je do weterynarza lub groomera.

Innym dobrym sposobem na uspołecznienie psa jest zabranie go do lokalnych parków lub na imprezy społeczne, gdzie mogą być inne psy. Dobrym sposobem na zrobienie tego jest wyjęcie ich ze skrzyni w miejscu publicznym, gdzie jest wiele różnych widoków, dźwięków i zapachów. To zmusi ich do narażenia na różne rzeczy, do których zwykle nie są przyzwyczajeni w domu, co sprawi, że w przyszłości będą bardziej komfortowo stawiać czoła nowym wyzwaniom.

społecznienie psa jest ważne, ponieważ pomaga zapobiegać agresji w stosunku do innych psów, a także ludzi. Jeśli chcesz, aby Twój pies był socjalizowany, wystarczy, że zaangażujesz go w jakąś dobrą aktywność. Pomoże mu to nie tylko zachowywać się przyjaźnie, ale także dostarczy mu wiele przyjemności i szczęścia. Ważne jest, abyś zaczął spotykać się z psem, gdy jest jeszcze młody, aby ułatwić ci życie. Zanim się zestarzeje, wykształci już pewien wzorzec zachowania, który utrudni ci zmianę jego zachowania. Więc zacznij się z nim spotykać natychmiast.

Jak socjalizować psa z innymi psami i ludźmi?

Jeśli masz szczeniaka, który nie był socjalizowany, może wyrosnąć na agresywny wobec innych psów. Dlatego tak ważna jest socjalizacja psa od najmłodszych lat.

WSKAZÓWKA 1: Przedstaw swojego psa jak największej liczbie ludzi, zwierząt i dźwięków. Zabierz go na spacery po okolicy i odwiedź psi park lub sklep zoologiczny. W ten sposób przyzwyczai się do wszystkich widoków i dźwięków, które mogą go zaskoczyć, gdy później załatwisz go publicznie.

WSKAZÓWKA 2: Kiedy spacerujesz, spróbuj spotkać innych ludzi z psami. Twój pies nauczy się wchodzić w interakcje z innymi psami, obserwując je. Upewnij się, że są to przyjazne psy, zanim się do nich zbliżysz, aby Twój pies nie został zraniony.

WSKAZÓWKA 3: Gdy przedstawiasz szczeniaka nowym zwierzętom i ludziom, pokaż mu, że jesteś zadowolony z tego doświadczenia, dając mu wiele pochwał i smakołyków, gdy będzie dobrze się zachowywał. Szybko przekona się, że poznawanie nowych ludzi i zwierząt to dobra rzecz!

Smakołyki to doskonały sposób na zwabienie psa, który wydaje się wahać w nowym otoczeniu. Pamiętaj jednak, aby używać tylko małych kawałków jedzenia, aby nie miał nadwagi. I nie zapominaj o pochwałach, nawet jeśli Twój pies miał w przeszłości pozytywne doświadczenia z innymi psami lub ludźmi, im więcej pozytywnych skojarzeń możesz nawiązać z czymś nowym, tym lepiej.

Czy kiedykolwiek jest za późno na socjalizację psa?

Jeśli jesteś nowy w posiadaniu psa, kontakty towarzyskie z psem są jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia. Podczas gdy niektóre psy mają łatwiejszą socjalizację niż inne, ważne jest, abyś zapoznał psa z innymi psami i ludźmi.

Dzięki odpowiedniej socjalizacji psy mogą nauczyć się, że nowi ludzie i miejsca nie są przerażające, co poprawi ich życie. Na przykład, dobrze zsocjalizowany pies może rzadziej podskakiwać na nieznajomego i wywoływać złe wrażenia. Socjalizacja nie tylko przynosi korzyść psu; przynosi to również korzyści właścicielom. Pies dobrze zsocjalizowany jest szczęśliwszym psem i uszczęśliwi również jego właściciela.

Jak mam socjalizować mojego psa z innymi psami?

To, jak socjalizować psa z innymi psami, jest ważne i może być naprawdę zabawne. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy wychodzisz ze swoim psem i psami innych osób.

Sprawdź język ciała drugiego psa. Jeśli drugi pies wygląda na zrelaksowanego i szczęśliwego, to jest to dobry moment, aby twoje szczenię się przywitało. Jeśli drugi pies wygląda na spiętego lub przestraszonego, nie popychaj go do siebie.

Nie odbieraj swojego psa (ani kogokolwiek innego!), dopóki nie dowiesz się, że drugi pies jest przyjazny i nie zareaguje agresywnie na podniesienie.

Upewnij się, że cały czas uważnie obserwujesz oba psy. Często zdarza się, że problemy pojawiają się bardzo szybko, więc upewnij się, że zwracasz uwagę na to, co dzieje się między psami, a jeśli jeden z nich wygląda na zdenerwowanego lub nieswojo, natychmiast je rozdziel.

Jeśli spacerujesz z psem dużej rasy, pomocne może być zapięcie go na smyczy na wypadek, gdyby chciał oddalić się od innego zbliżającego się psa lub osoby. Jeśli masz małe psy lub szczenięta, pomocne może być założenie ich na smyczy, na wypadek, gdyby podbiegły, by powitać innego psa, gdy są bez smyczy.

Coś do dodania: Jak uspołecznić psa ?

Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś przekazać swoją opinię, sugestie dotyczące  tematu, prosimy o to w sekcji komentarzy poniżej. Chętnie poznamy Twoje myśli.

1 Comments

  1. […] lub innych krewnych rodziców szczenięcia może zapewnić wgląd w jego przyszłe zachowanie. Socjalizacja, kluczowy aspekt dla wszystkich psów, powinna rozpocząć się wcześnie, wystawiając malamuta na […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *