CategoriesRasy psów

Cane Corso – Opis Rasy

cane corso rasa

Cane Corso to rasa psa, która pochodzi z Włoch i jest częścią rodziny molosów. Są to psy o silnej budowie, które były wykorzystywane do różnych zadań, takich jak stróżowanie, polowanie czy walki.

Charakterystyka Cane Corso

Rasa ta to psy o silnej budowie, z mocnymi mięśniami i dużą głową. Ich sierść jest krótka i gęsta, a kolor może się różnić od czarnego, poprzez szarość, aż do różnych odcieni brązu. Psy te to psy o silnym charakterze, które są bardzo oddane swoim właścicielom.

Zachowanie i temperament

Są to psy, które wymagają konsekwentnego wychowania i odpowiedniego szkolenia. Rasa ta to psy, które są bardzo inteligentne i szybko się uczą.

Wychowanie i szkolenie

To psy, które wymagają konsekwentnego wychowania i odpowiedniego szkolenia. Są to psy, które są bardzo inteligentne i szybko się uczą. Właściciele powinni pamiętać, że te psy wymagają dużo ruchu i aktywności fizycznej.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć, jeśli planujesz wybrać psa tej właśnie rasy?  To bardzo inteligentne i lojalne wobec swego właściciela czworonogi. Świetnie sprawdzają się w roli psów stróżujących i obronnych. Ponadto mogą być znakomitymi przewodnikami dla osób niepełnosprawnych.

Sierść jest krótka i pozbawiona podszerstka. Dzięki temu nie wymaga specjalnej pielęgnacji. To rasa w typie molosów. Te psy są bardzo temperamentne, pomimo tego uważane za spokojne i zrównoważone. Idealnie sprawdzą się w domu z dziećmi, ponieważ wykazują się wobec nich niezwykłą cierpliwością.

Szkolenie należy rozpocząć już w wieku szczenięcym, aby pies nauczył się skupiać uwagę na opiekunie, a także przywołania czy chodzenia na smyczy.

Zdrowie Cane Corso

Cane Corso to psy, które są generalnie zdrowe, ale jak każda rasa, mogą być podatne na pewne problemy zdrowotne. Do najczęstszych problemów zdrowotnych, które mogą dotknąć Cane Corso, należą dysplazja stawu biodrowego, problemy z sercem czy problemy skórne.

Podsumowanie

Cane Corso to rasa psa, która jest idealna dla osób, które są w stanie poświęcić czas na odpowiednie szkolenie i wychowanie. Są to psy, które są bardzo oddane swoim właścicielom i które są w stanie zrobić wszystko, aby ich chronić. Jednakże, Cane Corso to rasa, która wymaga odpowiedniego podejścia i dużo cierpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *