CategoriesZdrowie

Czy psy mogą jeść indyka? Czy Indyk jest bezpieczny dla psów?

indyk dla psa

Ogólnie rzecz biorąc, indyk jest w rzeczywistości bardzo powszechnym składnikiem wielu marek karmy dla psów, więc podawanie go psu z umiarem jest zwykle w porządku, o ile najpierw uzyskasz poradę lekarza weterynarii. Upewnij się, że jest to zwykłe, białe mięso bez kości.

Czy indyk jest dobry dla psa?

Indyk jest nawet powszechny w smakołykach. Mój pies  uwielbia surowe, suszonem mieso z indyka, które niebawem również będzie dostępne w naszym sklepie.

Indyk może również stanowić alternatywne źródło białka dla psów, które mają alergię na inne mięsa, takie jak wołowina lub kurczak. Jeśli twój pies ma alergie pokarmowe, porozmawiaj ze swoim weterynarzem. Mogą zasugerować zamiast tego dodanie indyka do diety psa.

Kiedy indyk jest zły dla psów?

Psy zazwyczaj mogą jeść indyka, chyba że cierpią na schorzenia, takie jak alergie, i należy wcześniej usunąć wszelkie kości z mięsa.

Kości ptaków, takich jak indyk, kurczak i kaczka, są kruche i łatwo się rozpadają, zwłaszcza po ugotowaniu. Karmienie nimi psa może powodować poważne problemy, ponieważ często pękają w gardle lub przewodzie pokarmowym, co może prowadzić do poważnego bólu i krwawienia u psa.

Nie należy również karmić psa sezonowanym indykiem, ponieważ wiele rodzajów przypraw może być toksycznych lub szkodliwych dla psów. Więc jeśli nie jesteś jedną z  tych osób, które nie wierzą w przyprawianie mięsa przed lub w trakcie gotowania, prawdopodobnie najlepiej nie dawać psu indyka.

Jest też kwestia zawartości farszu, który włożyłeś do swojego ptaka podczas gotowania. Cebula może być toksyczna dla psów, a wiele ziół i olejów może również powodować różne problemy trawienne.

Upewnij się również, że sam przygotowujesz indyka i że jest świeży. Indyk z konserwantami, podobnie jak większość mięsa indyczego na lunch, może zawierać chemikalia, które są trudne do strawienia dla psów. Tych najlepiej unikać.

Jak karmić psa indykiem?

Jeśli zamierzasz dać swojemu psu indyka, pamiętaj, aby zrezygnować ze skóry, ponieważ tam będzie zawarta duża część przypraw. Tłuszcz może również powodować zapalenie trzustki.

To również powinno być oczywiste, ale jeśli twój indyk jest smażony,  nie dawaj go swojemu psu. Smażone potrawy nie są nawet dla nas dobre, więc podawanie ich psu to tylko podwójna dawka twoich kłopotów.

Najlepszym wyborem byłoby chude mięso z indyka dla twojego psa lub „białe mięso”. Ważne jest również unikanie nóg, ponieważ ten obszar jest szczególnie tłusty dla ptaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *