CategoriesPorady Zdrowie

Choroba lokomocyjna u psa – oto, co możesz z tym zrobić.

Choroba lokomocyjna u psa

Choroba lokomocyjna u psa. Podróżowanie z psem to zawsze przyjemność, zwłaszcza gdy to tylko wasza przejażdżka. To okazja, aby wystawić swojego psiego towarzysza na różne doświadczenia, które mogą pomóc mu w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich. Ale co, jeśli Twój pies nagle nie poczuje się dobrze podczas lub po jeździe samochodem ? A jeśli po prostu zwymiotują na całe siedzenie?

Choroba lokomocyjna psa jest realna i może się zdarzyć nawet podczas najkrótszych przejażdżek samochodem. Zapobieganie chorobie lokomocyjnej psów, a nawet jej leczenie, może sprawić, że wycieczka do psiego parku, weterynarza lub gdziekolwiek indziej będzie o wiele przyjemniejsza.

Choroba lokomocyjna u psa dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ ludzkie dzieci są bardziej dotknięte chorobą lokomocyjną niż dorośli, to samo dotyczy młodszych psów i szczeniąt. Młodsi cierpią na chorobę lokomocyjną, ponieważ struktura ucha odpowiedzialna za równowagę nie jest w pełni rozwinięta. Niektóre psy wyrastają z choroby lokomocyjnej, ale inne nie. Jeśli Twój pies zachorował podczas pierwszej jazdy samochodem, wymioty mogą być związane z podróżą i mogą być powodem, dla którego Twój najlepszy przyjaciel nie wyrasta z choroby w samochodzie. Choroba lokomocyjna psów może być również wywołana stresem, zwłaszcza jeśli celem podróży samochodem jest weterynarz.

Zapobieganie chorobie lokomocyjnej

Większość epizodów choroby lokomocyjnej u psów jest spowodowana stresem, a nie samym ruchem. Twój pies może kojarzyć podróżowanie z wymiotami lub lękiem. Ostatecznym celem całej podróży jest zwykle to, co sprawia, że ​​Twój pies jest zmartwiony i chory. Wizyta u weterynarza lub pobyt w hodowli mogą być częstym problemem Twojego psa. Uraz psychiczny, emocjonalny, a nawet fizyczny może być związany z jazdą samochodem.

Choroba lokomocyjna u psa

Oto kilka sposobów na uchronienie psa przed chorobą lokomocyjną:

 • Zmień skojarzenia swojego psa z podróżowaniem samochodem. Wybierz relaksujące, spokojne miejsce, które jest szeroko otwarte, jak park, około dziesięciu minut od domu. Zabierz ze sobą kogoś, kto może uspokoić psa, gdy jedziesz do celu. Po dotarciu do parku baw się z psem i po prostu spraw, aby wizyta w parku była przyjemna. Podczas jazdy do domu, niech druga osoba ponownie uspokoi twojego psa. Po powrocie do domu baw się z psem tak entuzjastycznie, jak w parku. Po kilku godzinach odpoczynku nakarm psa smakołykami. Powtarzanie tego sprawi, że Twój pies zrozumie, że jazda samochodem nie powinna być powodem do niepokoju lub choroby.
 • Upewnij się, że Twój pies ma pusty żołądek przed jazdą. Większość psów nie zapada na chorobę lokomocyjną, gdy ich żołądki są puste. Najlepiej nie podawać swojemu futrzanemu towarzyszowi jedzenia na około sześć do ośmiu godzin przed jazdą. Zamiast tego możesz podać swojemu psu trochę wody. To może, ale nie musi działać dla twojego psa. Inne psy potrzebują czegoś w żołądku, aby zapobiec chorobie lokomocyjnej.
 • Rób częste postoje. Niektóre psy radzą sobie z godzinami jazdy samochodem; inne nie. Dobrą wskazówką jest zatrzymywanie samochodu po każdej godzinie lub dwóch, aby pospacerować i spędzić trochę czasu na siku i wąchanie. Możesz też dać im trochę lodu lub wody podczas przerwy.
 • Niech ktoś odwróci uwagę twojego psa. Niech towarzysze podróży, ludzie, będą zwracać uwagę psa poprzez zabawę. Zabierz ze sobą ulubione zabawki swojego psa.
 • Wyłącz AC i otwórz okna. Dobrze jest wpuścić do samochodu trochę świeżego powietrza, co zapobiega chorobie lokomocyjnej. W przypadku dalekich podróży warto upewnić się, że pies nosi okulary ochronne, ponieważ nagły podmuch powietrza może uszkodzić lub wysuszyć jego oczy.
 • Wybierz odpowiedni pojazd. Kiedy podróżujesz, wybierz większy samochód, jeśli możesz. Być może Twój pies nie będzie czuł się chory, jeśli będzie więcej miejsca.
 • Jeśli wszystko inne zawiedzie, zapytaj weterynarza o leki na chorobę lokomocyjną. Weterynarze często przepisują (dimenhydrynat), który jest również stosowany przez ludzi cierpiących na chorobę lokomocyjną. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o odpowiednim dawkowaniu dla Twojego zwierzaka. Naturalny środek uspokajający dla zwierząt również może przynieść korzystne rezultaty. Jednym z holistycznych środków zapobiegawczych jest rozpylanie w samochodzie naturalnych zapachów mięty pieprzowej, imbiru lub rumianku. Wypróbuj różne środki ze swoim psem, aby dowiedzieć się, co działa najlepiej.

Objawy choroby lokomocyjnej u psów

Świadomość jest kluczowa. Oto objawy choroby lokomocyjnej psów, na które należy uważać podczas podróży z psem:

 • Apatia
 • Za duży ślinotok
 • Ciągłe ziewanie
 • Nieustanne marudzenie
 • Wymioty
 • Niepokój
 • Bezczynność

Przygotuj się na tę wyjątkową przejażdżkę ze swoim psem. Upewnij się, że Twój futrzany towarzysz ma wygodnie, jak Ty podczas podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *