CategoriesBez kategorii Zdrowie

Co zrobić, jeśli Twój pies nie chce jeść — najczęstsze przyczyny i najlepsze rozwiązania

pies nie chce jeść

Psy wymagają trochę karmienia i szkolenia, cierpliwości i miłości… Ale co zrobić, jeśli twój pies nie chce jeść, wtedy te umiejętności karmienia i szkolenia mogą nie być tak przydatne, jak myślisz.

Twój pies powinien spożywać regularne, zdrowe posiłki. Jeśli jedzenie stoi przed nim, ale nadal odmawia jedzenia, powinieneś skonsultować się z weterynarzem, aby ustalić, czy Twój pies ma problem zdrowotny. Gdy weterynarz postawi diagnozę, problem powinien zostać rozwiązany i naprawiony. Powinieneś wiedzieć, że w przypadku szczeniąt może minąć tydzień lub dwa, zanim przyzwyczai się do regularnego wzorca karmienia.

Jeśli masz problemy z nakłonieniem psa do jedzenia, ten post zawiera kilka świetnych wskazówek i porad.

Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, dlaczego Twój pies nie chce jeść, jak pomóc mu ponownie zacząć jeść i jakie są tego konsekwencje, jeśli tego nie zrobi.

pies nie chce jeść

Co zrobić, jeśli Twój pies nie chce jeść

Istnieje wiele powodów, dla których pies nie je, i ważne jest, aby poznać przyczynę, zanim rozwiążesz problem. Ważne jest również, aby nie zostawiać psa bez jedzenia.

Jednym z najczęstszych powodów, dla których pies nie chce jeść, jest po prostu to, że nie lubi jakości podawanego mu jedzenia.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów karmy dla psów, a niektóre marki są bardziej pożywne niż inne. Możliwe, że karmiłeś psa złą marką, a on nie ma już apetytu, ponieważ po prostu nie lubi jego smaku.

W takim przypadku bardzo ważna jest jak najszybsza zmiana karmy dla psów. Jeśli tego nie zrobisz, Twój pies stanie się niedożywiony, ponieważ jego organizm będzie głodował składników odżywczych.

Stare lub zepsute jedzenie może również spowodować, że Twój pies odmówi jedzenia. Jeśli jedzenie się zepsuło, może mieć okropny zapach lub smak, który sprawi, że twój pies będzie chory, więc będzie go unikać w przyszłości. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli Twój pies nie je, jest sprawdzenie daty ważności karmy. Możesz również wykorzystać ten czas, aby sprawdzić, czy w jedzeniu nie ma szkodliwych bakterii, co może się zdarzyć, jeśli nie będzie go zbyt długo. Jeśli zauważysz, że jedzenie straciło ważność lub było zbyt długo pozostawione, wyrzuć je i kup nową torbę czegoś, co lubi Twój pies.

Zmiana diety może również spowodować, że Twój pies nie będzie chciał jeść. Jeśli ostatnio zmieniłeś marki żywności, nie zdziw się, jeśli nie będzie jadł, dopóki się do tego nie przyzwyczai. Ten okres może trwać kilka dni lub kilka tygodni, w zależności od tego, jak wybredny jest twój pies.

3 kroki, które radzimy wykonać

Psy mają naturalną tendencję do bycia wybrednymi zjadaczami. Nawet najmilsze psy czasami odmawiają jedzenia i chcą zjeść coś innego. Jeśli twój pies zwykle dobrze się odżywia, a potem nagle przestaje jeść, musisz szybko podjąć kroki, aby zapewnić mu odpowiednie pożywienie.

Jeśli twój pies nie je, najpierw skonsultuj się z weterynarzem. Może cierpieć na schorzenia, takie jak rozstrój żołądka lub infekcja, którą można leczyć lekami.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, próbując dowiedzieć się, co powoduje, że Twój pies przestaje jeść.

1. Zaoferuj mu coś innego niż to, co zwykle je lub przygotuj posiłek w inny sposób. Psy mogą stać się wybredne i przyzwyczajone do własnego jedzenia, więc zmiana go może pomóc mu uświadomić sobie, jak naprawdę jest głodny.

2. Dodaj więcej różnorodności do swojej diety za pomocą smakołyków i przekąsek, które są pożywne i apetyczne dla psów. Wiele sklepów zoologicznych sprzedaje tego typu przekąski.

3. Porozmawiaj z innymi właścicielami, których psy nie jedzą tyle, ile powinny, o markach i rodzajach karmy, którymi karmią swoje psy i dowiedz się, czy są jakieś pokarmy, które Twój pies nie lubi lub czy jest coś, co możesz zrobić .

Wniosek: co zrobić, jeśli Twój pies nie chce jeść

Psy przechodzą wiele zmian wraz z wiekiem. Ich kubki smakowe mogą się zmieniać, mogą być bardziej wybredne co do tego, co chcą jeść, a ich nawyki żywieniowe mogą się zmieniać z dnia na dzień. Istnieje kilka powodów, dla których Twój pies może nie jeść, w tym, że nie czuje się dobrze lub że jedzenie jest dla niego zbyt skomplikowane.

Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś przekazać swoją opinię, sugestie, co zrobić, jeśli Twój pies nie będzie jadł  tematu, zrób to w sekcji komentarzy poniżej. Chętnie poznamy Twoje myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *