CategoriesZdrowie

Czy pies może jeść truskawki?

Czy pies może jeść truskawki

Czy pies może jeść truskawki? Truskawki to ulubiona przekąska dla psów i ich ludzi w ciepłe dni. Ciepła pogoda oznacza, że ​​świeżych owoców i warzyw jest pod dostatkiem i tak jak włączamy je do naszej diety, możemy karmić nimi nasze psy. Ustalenie, które owoce i warzywa są bezpieczne dla twojego psa, może być trudne lub mylące (oto wskazówka: winogrona zdecydowanie nie są bezpieczne), ale tak, twój najlepszy przyjaciel może jeść świeże truskawki. Nie należy jednak karmić psa truskawkami w puszce lub truskawkami w syropie. To wcale nie jest dobre dla twojego zwierzaka.

Korzyści z truskawek dla psów

Truskawki to zdrowy, niskokaloryczny, słodki przysmak dla Twojego psa, pełen przeciwutleniaczy, bogaty w błonnik i witaminę C. Oto bonus. Dając swojemu psu truskawki, pomagasz mu zachować zdrowie na więcej niż jeden sposób. Na przykład z czasem świeże owoce mogą pomóc spowolnić proces starzenia, wzmocnić układ odpornościowy i pomóc w kontrolowaniu wagi. Truskawki mogą również pomóc wybielić zęby szczenięcia.

Jak bezpiecznie karmić psa truskawkami – Czy pies może jeść truskawki

Skoro już wiesz, że możesz dawać swoim psom truskawki, jaki jest najbezpieczniejszy sposób, aby to zrobić? Najbezpieczniejszym sposobem podania truskawek jest ich dokładne umycie, a następnie pocięcie owoców na małe kawałki, aby zapobiec zadławieniu i ułatwić trawienie. Jeśli masz małego psa, możesz rozgnieść lub zmiksować je i dodać do karmy dla psa. Po pokrojeniu mrożone truskawki stanowią przyjemną, chłodną letnią ucztę.

Za każdym razem, gdy wprowadzasz nową karmę do diety swojego psa, najlepiej najpierw skontaktować się z lekarzem weterynarii. A jeśli już zaczniesz dawać swojemu psu truskawki, uważaj, aby zacząć od małych cech i obserwuj psa pod kątem jakichkolwiek zmian w zachowaniu lub problemów trawiennych. Jeśli zauważysz coś dziwnego, przestań mu je podawać i skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *