CategoriesLifestyle

Czy pies powinien być trzymany na dworze czy w domu

Czy pies powinien być trzymany na dworze czy w domu

Wiele razy sprzeczne informacje o tym, czy trzymanie psa na zewnątrz jest okrutne, czy nie, są przekazywane nowym właścicielom zwierząt domowych. Psy to stworzenia społeczne, które potrzebują dużo towarzystwa, a także odpowiedniego schronienia. Chociaż większość psów lubi bawić się na zewnątrz, żaden pies nie powinien spędzać całego życia na podwórku. Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę dla zdrowia i dobrego samopoczucia nowego zwierzaka domowego, jest bezpieczne środowisko, aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Najszczęśliwsze psy to te, które spędzają czas w domu i na zewnątrz ze swoimi rodzinami jako członkami.

Jeśli jesteś nowym właścicielem psa i zastanawiasz się, czy trzymać go w domu, czy na zewnątrz, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

1. Rasa i wielkość Twojego psa

Niektóre rasy są przystosowane do życia w pomieszczeniach, podczas gdy inne lepiej czują się na zewnątrz. Chociaż niektóre rasy mogą oszukiwać, wielkość posiadanego psa jest również kluczowa.

2. Praktyki osobiste

Możesz zdecydować się na trzymanie psa na zewnątrz, jeśli wolisz utrzymywać dom w czystości przez cały czas. Z psem możesz utrzymać porządek w domu, ale w końcu pojawi się bałagan, więc musisz mieć pewność, że sobie z tym poradzisz.

3. Dostępność powierzchni

Najważniejszym czynnikiem jest przestrzeń, którą dysponujesz. Prawdopodobnie trzymasz psa w domu, jeśli mieszkasz w mieszkaniu z małym balkonem. Ale niektórzy właściciele ziemscy, którzy uważają, że psy powinny być na zewnątrz, stworzyli kojce dla swoich kłów, które nadal zapewniają im miejsce do poruszania się, jednocześnie trzymając je w zamknięciu.

4. Musisz szkolić swojego psa

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się trzymać psa w domu, czy na zewnątrz, musisz upewnić się, że nauczysz go środowiska, w którym będzie żył. Musisz nauczyć je korzystania z toalety w pomieszczeniu, jeśli trzymasz je w pomieszczeniu. Alternatywą jest użycie drzwiczek dla psa, aby Twój pies mógł wyjść na zewnątrz, gdy jest to konieczne. Psy trzymane na dworze nadal warto uczyć doskonałych nawyków toaletowych. Upewnij się, że twój pies nie próbuje uciec ani przekopać podwórka, jeśli mieszka na zewnątrz. Musisz upewnić się, że pies mieszkający w domu nie niszczy domu, gryząc lub szczekając przy każdym dźwięku lub ruchu.

Zainstalowanie drzwiczek dla zwierząt w domu to doskonała alternatywa, jeśli nie podoba ci się pomysł trzymania swojego zwierzaka na zewnątrz przez dłuższy czas, zwłaszcza zimą. Prawie wszystkie obecne drewniane, szklane lub antywłamaniowe drzwi i okna mogą być wyposażone w drzwiczki dla psów. Jeśli wynajmujesz, dostępne są niedrogie i proste, niestałe drzwi dla zwierząt.

Możesz mieć to, co najlepsze z obu światów, instalując drzwiczki dla zwierząt. Twoje psy przebywające w domu będą mogły zachować ciepło i bezpieczeństwo, wychodząc na zewnątrz, aby skorzystać z toalety lub pobawić się. Oznacza to również, że twoje zwierzęta mogą znaleźć schronienie, jeśli zimna pogoda stanie się niewygodna.

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ zależy to od kilku czynników, takich jak rasa psa, wielkość przestrzeni życiowej, warunki pogodowe i styl życia właściciela. Ostatecznie zależy to od osobistych preferencji, sytuacji i psa. Niektóre psy lepiej nadają się do życia na zewnątrz niż inne, szczególnie rasy, które są naturalnie przystosowane do niższych temperatur, takie jak husky lub malamuty. Jednak większość psów to stworzenia społeczne, które pragną interakcji z człowiekiem i powinny być trzymane w pomieszczeniu z właścicielami.

Jeśli zdecydujesz się trzymać psa na zewnątrz, ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednie schronienie przed żywiołami, takie jak solidna buda dla psa z dużą ilością izolacji, i zapewnić mu stały dostęp do czystej wody i jedzenia. Ważne jest również regularne spędzanie czasu z psem i zapewnianie mu dużej ilości ćwiczeń i stymulacji umysłowej.

Ostatecznie decyzja o trzymaniu psa w domu lub na zewnątrz powinna opierać się na tym, co jest najlepsze dla danego psa i jego unikalnych potrzebach, a także stylu życia i sytuacji życiowej właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *