CategoriesPorady Zdrowie

Co to jest hipoalergiczna karma dla psów? Musisz przeczytać kompletny przewodnik

hipoalergiczna karma dla psów

Co to jest hipoalergiczna karma dla psów? Zastanawiasz się, czy Twój pies powinien dostawać hipoalergiczną karmę dla psów? Przechodzimy przez wszystko, co musisz wiedzieć. Przeczytaj nasz kompletny przewodnik, aby dowiedzieć się dokładnie, czego może potrzebować Twój pies.

Czas obiadu – kiedy oczy się świecą, a ogony szaleńczo machają. Obok spacerów to jeden z najbardziej ekscytujących momentów dnia dla naszych czworonożnych przyjaciół. I, jak wszyscy wiemy, z radością pochłoną wszystko, co przed nimi postawimy. 
Psy rzadko kręcą nosem na jedzenie. Ale są pewne typy, które się z nimi nie zgadzają. Twój pies może wykazywać oznaki wrażliwego żołądka lub swędzenia o wiele bardziej niż zwykle. Naszym zadaniem jako właścicieli jest dowiedzieć się, na czym polega problem i znaleźć odpowiednie alternatywy – ponieważ nasze psy zasługują na dobre jedzenie. 
Jeśli Twój pies źle się czuje lub zauważysz, że coś jest nie tak, wizyta u weterynarza jest zawsze dobrym początkiem. Może to zależeć od tego, co jedzą, a zmiana diety może być kluczowa. 


Hipoalergiczna karma dla psów


Odpowiedzią na alergię Twojego psa może być hipoalergiczna karma dla psów – karma dla psów uczulonych na normalny pokarm. Składa się z długiej listy zdrowych i pożywnych składników, których nie zawsze znajdziesz w standardowej torbie. Nie ma ostatecznej listy rzeczy, które można lub nie można umieścić w tego rodzaju karmie dla psów, ale generalnie nie zawiera ona żadnych konserwantów, chemikaliów ani sztucznych barwników. 


Jak to działa?


Hipoalergiczna karma dla psów ma na celu wyeliminowanie ryzyka wystąpienia alergii i nietolerancji. Wykorzystuje unikalne białka, które nie są rozpoznawane przez przeciwciała Twojego psa jako antygeny, eliminując – lub przynajmniej minimalizując – ryzyko alergii u Twojego psa. 


Skąd mam wiedzieć, czy mój pies potrzebuje hipoalergicznej karmy?  


Wykrycie alergii jest proste; zdiagnozowanie tego nie jest takie proste. Istnieją pewne znaki ostrzegawcze, na które my, rodzice zwierząt domowych, musimy uważać. Jeśli twój pies wykazuje którykolwiek z tych objawów, może mieć alergię: 

  • Nadmierne drapanie
  • Łupież, sucha skóra lub płaska sierść 
  • Problemy żołądkowo-jelitowe: biegunka, wymioty, wiatry, wzdęcia 
  • Utrata apetytu, brak zainteresowania jedzeniem

Co zrobić, jeśli uważasz, że Twój pies ma alergię?
 Zanim cokolwiek zrobisz, zawsze dobrze jest skonsultować się z lekarzem weterynarii. Być może będą w stanie dokładnie powiedzieć, co dolega Twojemu szczeniakowi i zalecić kolejne kroki.
Niestety, nie ma testu, który pozwoliłby określić, czy Twój pies ma alergię; zamiast tego weterynarze zachęcają właścicieli do przyjmowania „diet eliminacyjnych” – specjalnie zaprojektowanych w celu wyizolowania wszelkich potencjalnych alergenów.
Dieta eliminacyjna nie może zawierać żadnych składników znajdujących się w ich dawnym pożywieniu. Klasyczne składniki handlowe, takie jak kukurydza, pszenica, soja, mleko, jaja i wołowina, znajdują się w większości normalnych karm. Nie jest to więc tak proste, jak zmiana marek żywności. 
Weterynarze doradzają, aby diety eliminacyjne zawierały „nowe” białko, co oznacza po prostu inny rodzaj mięsa, który nie jest powszechnie spotykany w normalnej żywności, jak dziczyzna, kaczka, a nawet dzik. Powinno to być połączone z pożywnym nowym węglowodanem, takim jak ryż lub ziemniak.
Dieta eliminacyjna powinna trwać około trzech miesięcy i w tym czasie właściciele muszą oprzeć się pokusie podawania psom smakołyków i innych pokarmów – w końcu dieta to dieta. Po trzech miesiącach możesz zacząć powoli przywracać psu każdy normalny składnik, po jednym na raz. Oznacza to, że możesz dokładnie zidentyfikować składnik, który wywołuje alergię u Twojego psa. 
Ale nie zawsze trzeba wracać. Jeśli Twój pies cieszy się nową dietą i nie wykazuje żadnych objawów alergii ani nietolerancji, dobrym pomysłem może być trzymanie się jej. Tak długo, jak dieta eliminacyjna jest dobrze zbilansowana i zapewnia Twojemu psu całą potrzebną mu energię, być może znalazłeś dla niego idealny obiad. 


Jaka jest różnica między alergią a nietolerancją? 
Jedną rzeczą, o której powinieneś pamiętać przed zmianą karmy dla psa, jest ustalenie, czy Twój pies ma alergię lub nietolerancję. Co za różnica? Mówiąc prościej, alergie są czymś, co psy mają od szczeniąt, podczas gdy nietolerancje się rozwijają. 
Na przykład Twój pies może dobrze radzić sobie z określonym przepisem, ale jeśli nagle się z nim nie zgodzi, może to być spowodowane tym, że rozwinęła się u niego nietolerancja. W takim przypadku możesz wypróbować wariacje tych samych przepisów z kilkoma różnymi składnikami, na przykład przejście z kurczaka na ryby lub dzika. 


Jakie są zalety hipoalergicznej karmy dla psów? 


Istnieje wiele powodów, dla których przejście na hipoalergiczną karmę dla psów to świetny pomysł. Oprócz oczywistego powodu, te rodzaje karmy są starannie tworzone i zapewniają psom doskonale zbilansowaną dietę – a także wykorzystują pyszne, nowatorskie smaki. Oto kilka innych korzyści: 

  • Znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia u psa wielu różnych alergii — oczywiście do tego jest stworzona
  • Zminimalizuj ryzyko późniejszych problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie stawów, otyłość, choroby serca, problemy trawienne i inne
  • Z tego powodu, miejmy nadzieję, nie będziesz musiał odbywać prawie tylu wizyt u weterynarzy – oszczędzając mnóstwo pieniędzy

Teraz, podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy związanych z psami, istnieje wiele pytań dotyczących hipoalergicznej żywności. Nie jest to niczym niezwykłym i nie jest niespodzianką, że właściciele interesują się tym, czym karmią swoje psy. Aby wyjaśnić niektóre z tych pytań, pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem będzie udzielenie na nie bezpośredniej odpowiedzi. 
 


Czy hipoalergiczna karma dla psów jest taka sama jak bezzbożowa?


Ponieważ ziarna są częstą przyczyną wielu alergii i nietolerancji u psów, istnieje niewiele hipoalergicznych pokarmów, które zawierają duże ilości ziaren – jeśli w ogóle. Chociaż karma dla psów bez zboża jest oczywiście pozbawiona jakichkolwiek ziaren, nadal zawiera inne składniki, które mogą powodować reakcję alergiczną u psa. Bezzbożowe minimalizują ryzyko, ale nie można ich uznać za całkowicie hipoalergiczne. 
 

 
Jaka karma jest najlepsza dla psów ze swędzącą skórą?


Diety oparte na rybach zaznaczają wiele pól. Są pełne wspierających skórę składników odżywczych z naturalnego oleju rybiego – z podobnego powodu, dla którego my, ludzie, przyjmujemy suplementy oleju z wątroby dorsza. Oznacza to również, że są odpowiednie dla psów z alergiami lub nietolerancjami pokarmowymi, a także dla psów o suchej skórze. Większość z tych przepisów jest również bezzbożowa. 


O czym należy pamiętać


Teraz, gdy masz znacznie jaśniejsze pojęcie o hipoalergicznej karmie dla psów, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Chociaż te pokarmy są świetnym sposobem na zmniejszenie ryzyka alergii, właściciele psów powinni zrozumieć, że znalezienie odpowiedniej hipoalergicznej karmy dla psa może zająć trochę czasu.  
Pokarmy hipoalergiczne są wytwarzane ze składników, które w mniejszym stopniu powodują alergie i nietolerancje, a także z wykorzystaniem pojedynczych białek. Ma to pomóc w wyizolowaniu składnika, na który Twój pies jest uczulony, jeśli nie zgadza się z tym konkretnym przepisem. W idealnym świecie Twój pies nie będzie uczulony na żaden ze składników. A jeśli tak, oznacza to, że wiesz, którego unikać, próbując kolejnego przepisu.
Oferujemy szeroką gamę hipoalergicznych karm dla psów, które nie zawierają zbóż i są pełne wartości odżywczych. W Hike stawiamy na równowagę. Dlatego wszystkie nasze karmy są starannie opracowywane, aby zapewnić psom wszystkie niezbędne białka, węglowodany i witaminy. Pyszne i zawsze przyjazne psom. Zobacz niektóre z najzdrowszych opcji karmy dla psów tutaj .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *