CategoriesBez kategorii

Wskazówki dotyczące wprowadzenia nowego szczeniaka do rodziny

adaptacja szczeniaka

Zdobycie nowego szczeniaka może być ekscytującym okresem dla każdej rodziny, ale dla tych, którzy mają już małe dzieci lub innego psa, może to być nieoczekiwane wyzwanie. Choć są urocze, szczenięta są wrażliwe i reaktywne, a sposób, w jaki wprowadzisz je do domu, może nadać ton ich zachowaniu w przyszłości. Jeśli masz w swoim życiu nowego szczeniaka, którego nie możesz wprowadzić do swojej rodziny, mamy kilka wskazówek, dzięki którym stanie się on mile widzianym dodatkiem do Twojego domu.

Jak wprowadzić szczeniaka do małych dzieci

Jeśli jest jedna rzecz, którą większość dzieci kocha, jest to nowy szczeniak. Choć posiadanie własnego futrzanego przyjaciela może być ekscytujące dla małego dziecka, bardzo ważne jest, aby odpowiednio przedstawić je szczeniakowi, aby zapobiec wszelkim niekorzystnym interakcjom. Zarówno małe dzieci, jak i szczenięta są wrażliwe i podatne na wpływy, a podjęcie odpowiednich środków ostrożności zapobiegnie wrogości i pomoże im stać się zespołem.

Znajdź otwartą przestrzeń

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, przedstawiając szczeniaka swojemu dziecku, jest zrobienie tego na otwartej przestrzeni. Jest to najbardziej korzystne dla szczeniaka, ponieważ otwarta przestrzeń zapobiegnie poczuciu się uwięzienia w dowolnym momencie. Jeśli się zaniepokoją, mogą się poruszać bez poczucia, że ​​muszą się bronić. 

Pokaż dziecku, jak podejść do szczeniaka

Kiedy szczeniak i dziecko znajdą się w tej samej przestrzeni, pokaż dziecku, jak spokojnie podejść do szczeniaka. Pozwól im powoli podejść do szczeniaka z boku, zatrzymując się kilka metrów dalej. Następnie pozwól szczeniakowi zbliżyć się do końca drogi, aby nie czuł się zmuszony do interakcji.

Chociaż Twoje dziecko może być podekscytowane, powiedz mu, aby było jak najbardziej nieruchome i ciche. Wszelkie nagłe odgłosy lub ruchy mogą przestraszyć szczeniaka i sprawić, że poczuje się nieswojo w towarzystwie Twojego dziecka. 

Pozwól szczeniakowi poczuć się komfortowo

Kiedy wydaje się, że szczenię czuje się swobodnie w kontaktach z dzieckiem, daj mu więcej czasu na aklimatyzację i poczucie bezpieczeństwa. Pozwól swojemu szczeniakowi węszyć, usłyszeć jego głos, a jeśli Twojemu dziecku to odpowiada, powąchaj grzbiet jego dłoni. Gdy szczenię poczuje się komfortowo, poproś dziecko, aby delikatnie pogłaskało głowę i szyję, unikając wrażliwych miejsc, takich jak uszy i brzuch.

Jak przedstawić szczeniaka swojemu psu

Przedstawianie szczeniaka drugiemu psu może być równie delikatne, jak przedstawianie go dziecku. Pod pewnymi względami może to być trudniejsze, ponieważ Twój pies może być terytorialny i nieprzewidywalny. Ale przy odpowiednim szkoleniu i środkach ostrożności Twój pies i szczeniak staną się zgranym zespołem.

Zaktualizuj szczepienia

Zanim któryś z psów spojrzy na drugiego, upewnij się, że oba mają aktualne szczepienia. Niektóre choroby można przenieść ze starszego psa na szczeniaka, nawet jeśli starszy pies otrzymał w przeszłości szczepionki. Szczepienie szczeniaka zmniejszy również szanse, że starszy pies dostanie pasożyty lub robaki.

Przenieś oba psy w neutralne miejsce

Podobnie jak przedstawiasz swoje dziecko swojemu szczeniakowi; najlepiej jest przedstawić sobie psa i szczeniaka w otwartym, neutralnym środowisku. Niezależnie od tego, czy jest to otwarte pole, czy pobliski park, spotkanie psa i szczeniaka w miejscu, w którym pies nie będzie czuł się terytorialnie, jest niezbędne. 

Utrzymuj ich zaangażowanie

Gdy twój pies i nowy szczeniak będą już ze sobą, poświęć trochę czasu na ich powolne wprowadzenie i pozwól im się zaaklimatyzować. Często rozsądnie jest najpierw trzymać je obie na smyczy, pozwalając im obwąchiwać się nawzajem i nabierać do siebie poczucia. Następnie, gdy poczują się bardziej komfortowo, zachęć je do zabawy i interakcji.

Ważne jest, aby w tym czasie ustalić granice i rozpocząć szkolenie psa przeciwko skakaniu, pyskaniu i innym niekorzystnym zachowaniom. Uważnie obserwuj oba psy i obserwuj, jak stopniowo stają się silnym zespołem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *