CategoriesLifestyle Porady

Dlaczego spacer z psem sprawia, że jesteś szczęśliwszy

spacer z psem zalety

Spacer z psem. Psy uwielbiają spacery. To całkiem proste. Lubią ćwiczenia, a także stymulację umysłową, co może pomóc im być zdrowymi i dobrze ukształtowanymi członkami rodziny. Tak więc każdego dnia miliony właścicieli psów w całej Polsce przypina swoje psy i wyruszają na szlak lub betonowe chodniki. Nie tylko nasze poczucie odpowiedzialnego posiadania psa i korzyści zdrowotne sprawiają, że spacerujemy. Wierzymy, że to nas uszczęśliwia. Możesz zapytać, dlaczego nas to uszczęśliwia? Ponieważ może przynieść szczęście także naszym psom!

Spacer z psem zalety

Kiedy Twój pies jest na spacerze, może powąchać ciekawe rzeczy, zobaczyć nowe zabytki i spędzić trochę czasu z najważniejszą osobą w jego życiu, czyli Tobą. Ta więź, ćwiczenia i stymulacja ze światem zewnętrznym mogą również podnieść na duchu. Taka jest ludzka natura, często potrzeby naszego psa pokrywają się również z naszymi. Czerpiemy szczęście od naszych psów i kiedy widzimy, jak nasze psy czują się radośnie, naturalnie wchłaniamy i odczuwamy niektóre z tych samych emocji.

5 najważniejszych korzyści z wyprowadzania psów

  • Masz trochę ćwiczeń. To zawsze dobrze.
  • Pomaga radzić sobie ze stresem. Samo przebywanie z psem może obniżyć poziom stresu, a chodzenie pomaga jeszcze bardziej obniżyć poziom kortyzolu (hormonu stresu).
  • Zwiększa motywację do ćwiczeń, zwłaszcza że wiesz, że robisz to dla kogoś innego.
  • Zwiększa poczucie wspólnoty. Spacery z psem to świetna okazja, aby wyjść i przywitać się z sąsiadami. Dodatkową korzyścią jest to, że możesz poznawać nowych ludzi, podczas gdy twój pies poznaje ich otoczenie; ptaki, wiewiórki i inne ciekawe zabytki!
  • Złagodzenie nudy. Samotne spacery są nudne, a samo siedzenie na podwórku też nie jest strasznie ekscytujące. Spacer z psem polega na generowaniu natychmiastowego towarzystwa.

Powinieneś dążyć do wyprowadzania psa 3 razy dziennie przez minimum 30 minut, jeśli Ty i Twój pies jesteście fizycznie w stanie. Zawsze pilnuj swojego psa, zwłaszcza w otoczeniu innych psów i ludzi. Bądź odpowiedzialnym właścicielem i posprzątaj po swoim pupilu i rozważ skrócenie spacerów w ekstremalnym upale lub zimnie. Pamiętaj, aby zawsze mieć ze sobą wystarczającą ilość świeżej wody, aby zarówno Ty, jak i Twój pies byli dobrze nawodnieni. Wyprowadzanie psa jest pełne korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego – co jest świetnym powodem, aby wstać i zacząć zabawę!