CategoriesPorady

Jesienne porady dla właścicieli psów

pies i jesień

Noce stają się ciemne, a liście żółkną, jest więcej deszczu, niż byś chciał, ale mimo to jest coś uroczego w jesieni, prawda? 

Zobaczmy, jak zapewnić psu bezpieczeństwo i wygodę jesienią.

Krótkie podsumowanie…

 • Pozostań widoczny, gdy wychodzisz z psem
 • Chroń swojego psa przed pchłami
 • Trzymaj płyn przeciw zamarzaniu poza zasięgiem psa
 • Utrzymuj zdrową wagę swojego psa
 • Utrzymuj swojego psa w cieple – zwłaszcza u starszych psów
 • Przygotuj się na Halloween i Noc przy ognisku

Bądź widoczny na spacerach

W idealnym świecie wyprowadzałbyś psa przed zmrokiem – ale ponieważ dni stają się coraz krótsze w okresie poprzedzającym zimę, możesz nie mieć wyboru.

Aby pozostać widocznym dla kierowców, rowerzystów i innych spacerowiczów, rozważ zaopatrzenie się w odzież odblaskową lub odblaskową dla siebie i swojego psa.

Możesz także uzyskać dziwaczne migające światła, które można przymocować do obroży psa. Pomoże ci to mieć na nie oko, gdy jesteś poza domem po zmroku.

Walcz z tymi pchłami

Wielu z nas ponownie włącza centralne ogrzewanie jesienią, co jest świetną wiadomością dla nieznośnych pcheł . Gdy na zewnątrz robi się zimniej, pchły wkradają się do środka – czują się komfortowo, składają jaja na sierści psa. Jajka spadną z futra twojego psa w domu i czają się na dywanie i pod innymi zakamarkami; przejdą ze stadium poczwarki do stadium larwy i staną się dorosłymi, krwiożerczymi dorosłymi pchłami, zanim się zorientujesz.

Na szczęście możesz temu zapobiec,  upewniając się, że Twój pies jest na bieżąco z metodami leczenia pasożytów .

Pamiętaj: jeśli twój pies zarazi się pchłami, będziesz musiał czyścić również swój dom.

dalmatyńczyk z opadającymi jesiennymi liśćmi

Uważaj na płyn niezamarzający

Jeśli twój pies spożył płyn przeciw zamarzaniu, byłby narażony na ostrą niewydolność nerek, a nawet śmierć. Zwierzęta lubią smak płynu niezamarzającego ( zwłaszcza koty ), dlatego ważne jest, aby płyn niezamarzający był poza ich zasięgiem. W przypadku rozlania płynu niezamarzającego należy go natychmiast wyczyścić, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Objawy zatrucia płynem niezamarzającym obejmują:

 • Wymioty
 • Depresja
 • Napady padaczkowe
 • Trudności w oddychaniu
 • Ogólnie wydaje się nieskoordynowany

Jeśli Twój pies wykazuje którykolwiek z tych objawów, natychmiast skontaktuj się z weterynarzem.

Uważaj na sól kamienną

W przypadku spożycia kamień (lub żwir drogowy) może powodować odwodnienie i niewydolność wątroby. Aby uchronić psa przed zatruciem solą kamienną, po spacerze należy dokładnie wytrzeć mu łapy

Utrzymuj zdrową wagę swojego psa

Ze względu na ciemne noce i zimną, deszczową pogodę spacery naszych psów są zwykle znacznie krótsze w miesiącach jesienno-zimowych. Może to zwiększyć ryzyko przybrania na wadze.

Aby zapobiec przybieraniu na wadze psa , spróbuj monitorować jego przyjmowanie pokarmu. Trzymaj się zalecanego limitu jedzenia i unikaj podawania im zbyt wielu smakołyków lub skrawków.

Zrekompensuj im ograniczoną aktywność fizyczną, grając w zabawne gry w domu – to pomoże również Twojemu psu zająć się umysłem !

pies chłodzi w jesiennym polu
jesienne porady

Trzymaj psa w cieple, zwłaszcza jeśli jest starszy

Starsze i szczuplejsze psy odczuwają zimno bardziej niż większość.

Kurtka dla psa zapewni im ciepło podczas spacerów. Poza tym, kiedy wracasz do domu ze spaceru, upewnij się, że dokładnie wysuszyłeś psa. 

W domu zapewnij ciepłe legowiskoi i staraj się je trzymać w pomieszczeniu, które jest ciepłe, dobrze izolowane i wolne od przeciągów. Jest to szczególnie ważne dla psów z zapaleniem stawów .

Wydarzenia jesienne

Jesień jest domem dla wielu wydarzeń, które psy mogą uważać za stresujące, ale możesz ograniczyć ich niepokój, planując z wyprzedzeniem. 

I wreszcie… bądź przytulny!

Czy jest coś lepszego niż przebywanie w środku w deszczową noc, huczący ogień i przytulony do Ciebie pies?

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak zapewnić Twojemu psu bezpieczeństwo, szczęście i zdrowie jesienią, porozmawiaj z lokalnym weterynarzem.