CategoriesZdrowie

Czy psy mogą jeść jagnięcinę? Czy jagnięcina jest bezpieczna dla psów?

Czy psy mogą jeść jagnięcinę

Czy psy mogą jeść jagnięcinę? Być może pytasz o to, ponieważ chcesz wprowadzić do diety swojego psa nowe mięso i uważasz, że jagnięcina jest dobrym kandydatem. Ludzie mogą jeść jagnięcinę, więc czy jedzenie jest bezpieczne dla psów? Krótka odpowiedź brzmi tak , jagnięcina jest bezpieczna dla psów. Jagnięcina, podobnie jak inne czerwone mięso, jest dobrym źródłem aminokwasów i zdrowych tłuszczów dla Twojego szczeniaka. Podobnie jak w przypadku wszystkich pokarmów dla ludzi, przed karmieniem jagnięciny psa należy zapytać lekarza weterynarii . Oto, co powinieneś wiedzieć o karmieniu psa jagnięciną.

Jak jagnięcina jest dobra dla psów?

Jagnięcina to czerwone mięso używane w wielu karmach i przysmakach dla psów. Jest gęsta, dzięki czemu jest dobrym źródłem białka, energii, aminokwasów i niezbędnych tłuszczów. Mięso to jest również bogate w witaminę B12 , która jest niezbędna do funkcjonowania enzymów. Wątróbka jagnięca jest również dobrym źródłem składników odżywczych dla twojego psa. Jest naładowany witaminą A, kilkoma witaminami z grupy B oraz minerałami, takimi jak żelazo i miedź. Oprócz tych cech, większość psów nie będzie miała problemu ze zjedzeniem przekąski z jagnięciny.

Czy psy mogą jeść jagnięcinę
Czy psy mogą jeść jagnięcinę

Jak bezpiecznie podawać jagnię mojemu psu?

Oczywiście my polecamy karmić psa naszą suchą karmą z jagnięciną Hike Grain Free Lamb. Twój pies może jeść jagnięcinę zarówno surową , jak i gotowaną. Jeśli zdecydujesz się dać psu surową jagnięcinę, upewnij się, że jest to dobry, świeży kawałek mięsa. Powinieneś również posiekać mięso na kawałki wielkości kęsa, aby zmniejszyć ryzyko zadławienia. Jeśli Twój pies jest szczeniakiem lub ma osłabiony układ odpornościowy, powinieneś powstrzymać się od karmienia go surową jagnięciną, ponieważ może to spowodować rozstrój żołądka lub zatrucie pokarmowe. Możesz kupić mieloną lub całą jagnięcinę, aby ugotować dla swojego szczeniaka. Mielona jagnięcina powinna być podsmażana bez przypraw i nadmiaru olejów, aby zapobiec potencjalnemu rozstrojowi żołądka.

Jeśli gotujesz kawałek jagnięciny dla swojego szczenięcia, powinieneś pokroić go na kawałki wielkości kęsa przed lub po ugotowaniu. Możesz nawet ugotować jagnięcinę swojego szczeniaka na rzadszej stronie, aby umożliwić im czerpanie korzyści z czerwonego mięsa. Należy zauważyć, że pasztet jagnięcy nie jest dobry dla psów. Jest bogaty w sól i często zawiera przyprawy, takie jak cebula i czosnek w proszku, które są toksyczne dla szczeniąt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *