CategoriesZdrowie

Czy wiesz co je Twój pies?

co je pies

„Jesteś tym co jesz"  ta zasada odnosi się zarówno do nas jak i do naszych czworonożnych przyjaciół. Na zachowanie psów ma wpływ to co dostają jako posiłek.

Niektóre pokarmy u zwierząt mogą wywoływać niepożądane zachowania. Nie tylko luźny stolec, i wzdęcia mogą być objawami złego karmienia. Również nadpobudliwość, agresja, gryzienie lub nadmierne szczekanie może być objawem że pies otrzymuje złą karmę. Zmiana karmy na inną może mieć wpływ w niedługim czasie na zachowania psa. Z psa nadpobudliwego może stać się spokojnym przyjacielem człowieka.

Przy żywieniu psa gotowymi karmami dostępnymi  w sklepach warto sprawdzić co zawiera dana karma. Na początku składu karmy zawsze podaje się składniki dominujące. Nie wszystko to co wygląda na karmę jest nią w istocie. Przynajmniej nic zdrowego, a tylko zapełniające psie brzuchy.

Pies jest mięsożercą, dlatego istotne jest aby składniki pochodzenia zwierzęcego były w składzie karmy.

Bardzo dobrym produktem nie tylko dla zwierząt ale i dla ludzi jest mięso z inyka. Mięso to ma w swoim składzie tryptofan, który jest źródłem serotoniny, która prowadzi do pozytywnego nastroju. 

Natomiast niepożdanym  składnikiem karmy jest kukurydza która prowadzi do nadpobudliwości w zachowaniu się psa. A która ze względu na cenę jest głównym składnikiem karm jako żródło protein.

W większości karm tanich dostępnych w sklepach ogólno spożywczych podstawowym składnikiem umieszczanym na pierwszym miejscu są zboża jako główne źródło białka.

Wiele pokarmów zawiera dodatki smakowe , sztuczne barwniki i konserwanty.  Te składniki nie powinny być w diecie naszego czworonoga. Mogą one przy systematycznym podawaniu doprowadzić do złego samopoczucia  i złych zachowań.

Wprawdzie coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to co sam je i co daje swojemu psu.  Już coraz mnie ludzi karmi psy resztkami ze swojego stołu. Ale należy pamiętać, że żywienie dobrą karmą to inwestycja w jego zdrowie i samopoczucie, a co za tym idzie miej stresów dla nas i w sumie mniejsze koszty na leczenie.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *