CategoriesBez kategorii

Najlepsze rasy psów do każdego typu podróżowania

Każdy wie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wraz ze wzrostem liczby osób, które wprowadziły psa do swojego życia w okresie pandemii, ludzie na całym świecie odczuwają radość z psiego rodzicielstwa.

Jednak dla zapalonych podróżników wprowadzenie psa do swojego życia może wydawać się nieco poza zasięgiem. Czy zabieram je ze sobą? Czy zostawiam je w domu? A jeśli nie lubią piasku, nowych ludzi lub dużych tłumów?

Nie bój się. Psy potrafią się przystosować i, podobnie jak ludzie, niektóre są niesamowicie dobrze przystosowane do życia w podróży.

Wiodąca linia lotnicza Icelandair rozmawiała z Gayle Lucy, trenerką psów i właścicielką k9coach.org , firmy zajmującej się szkoleniem psów i modyfikacją zachowania z siedzibą w Essex w Wielkiej Brytanii, na temat zalecanych przez nią ras psów dla każdego rodzaju podróżnika.

Niezależnie od tego, czy jesteś plażowiczem, miłośnikiem city breaków, czy też rodzinną grupą podróżującą, są to rasy idealne, które pasują do Twojego stylu życia i zwyczajów podróżniczych .

Najlepszy pies dla miłośników plaży: Labrador Retriever

Młoda kobieta bawi się z psem na plaży

(Źródło zdjęcia: Vesnaandjic/Getty Images)

Lubisz więc spędzać zasłużone wakacje leżąc na złotym piasku, popijając koktajl i zagłębiając się w dobrą książkę. Na szczęście dla Ciebie Labrador Retriever jest tak samo wyluzowany i byłby dla Ciebie idealnym towarzyszem na wakacje.

Kochają wodę i są świetnymi towarzyszami, którzy niezależnie od tego, czy spędzasz leniwy dzień, czy oddajesz się ćwiczeniom na plaży, dopasują się do Twojego poziomu aktywności i energii.

Najważniejsza wskazówka Gayle’a: „Przyzwyczaj swoje laboratorium do pielęgnacji od najmłodszych lat, aby szczotkowanie piasku z futra nie było niczym wielkim!”

Najlepszy pies dla poszukiwaczy przygód na świeżym powietrzu: niemiecki krótkowłosy wyżeł

Wyżeł niemiecki krótkowłosy w bagażniku samochodu na kempingu, Las Narodowy Wasatch-Cache

(Źródło zdjęcia: Jessica Peterson/Getty Images)

Jeśli piesze wędrówki, wspinaczka i odkrywanie wspaniałych krajobrazów są bardziej Twoim stylem wakacyjnym, wyżeł niemiecki krótkowłosy będzie idealnym partnerem dla psów. Są pełne energii, gotowe na przygodę i stworzone do odkrywania.

Te psy świetnie pływają — idealne, jeśli Twoja przygoda zabierze Cię nad wodę. Oryginalnie wyhodowane do pracy przez długie dni w polu lub nad jeziorem, GSP mają moc, szybkość, zwinność i wytrzymałość — idealnego kumpla do przygód.

Najważniejsza wskazówka Gayle: „Rozpocznij trening przypominania na początku, aby uniknąć zniknięć podczas podróży i przyzwyczaj swój GSP do uprzęży”.

Najlepszy pies dla miejskich odkrywców: Cavalier King Charles Spaniel

Widok z boku na Cavalier King Charles Spaniel w Barcelonie

(Źródło zdjęcia: Westend61/Getty Images)

Jeśli lubisz miejski wypad lub chcesz oprzeć swoją podróż w bardziej miejskim otoczeniu, Cavalier King Charles Spaniel to doskonały wybór dla Ciebie.

Ich przyjazny temperament i zdolność przystosowania się oznaczają, że świetnie radzą sobie z wieloma ludźmi, a jako bardzo towarzyskie psy, nowe twarze i przyjaciele nie stanowią dla nich problemu.

Nie są to wiązki energii, ale też nie są leniwymi psami, więc z przyjemnością będą kłusować razem z tobą podczas eksploracji miejskich dżungli bez konieczności biegania po dużej, zielonej przestrzeni.

Najważniejsza wskazówka Gayle: „Zacznij kontaktować psa z warkotem miasta od najmłodszych lat, aby był przyzwyczajony do dźwięków i zapachów”.

Najlepszy pies dla turystów z plecakiem: Boston Terrier

Pies czeka w swoim bagażu podręcznym na lotnisku w Atlancie w stanie Georgia.

(Źródło zdjęcia: zdjęcie: Robert Mooney/Getty Images)

Przygotowujesz plecak na dłuższą podróż? Boston Terrier powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy pakowania!

Dla kogoś, kto wyjeżdża na dłuższy czas, często do wielu miejsc, przyjazny charakter i zrelaksowana towarzyskość Boston Terriera czyni go idealnym kumplem z plecakiem.

Mają wystarczająco dużo energii do zwiedzania, ale są wystarczająco chłodne, aby siedzieć w transporcie przez dłuższy czas, co czyni je idealnym towarzyszem na dłuższe wycieczki. To inteligentne, towarzyskie psy z wieloma osobowościami, więc jeśli podróżujesz w pojedynkę, pomogą ci w nawiązaniu nowych znajomości w mgnieniu oka!

Najważniejsza wskazówka Gayle: „Od razu zaaklimatyzuj swojego bostońskiego szczeniaka do transportu publicznego, aby był spokojny podczas podróży”.

Najlepszy pies dla podróżujących w interesach: Border Terrier

Border Terrier z wysokiego kąta leżący na łóżku w domu

(Źródło zdjęcia: Robin Welsh / EyeEm / Getty Images)

Jeśli nie masz dużego rozgraniczenia między pracą a czasem wolnym, a jedyną możliwością podróżowania jest latanie między spotkaniami biznesowymi, Border Terrier jest dla Ciebie szczenięciem.

Mają niewielkie potrzeby pielęgnacyjne, co jest idealne dla zapracowanych, oraz są inteligentne i niezależne, dzięki czemu można je zostawić same, gdy trzeba biec na następne spotkanie.

Najważniejsza wskazówka Gayle’a: „Na początku uspołecznij swojego Border Terriera z innymi zwierzętami i wejdź na pokład we wczesnym posłuszeństwie. Upewnij się, że przyzwyczaiłeś je na przykład do kotów wyskakujących na obszarach miejskich.

Najlepszy pies na rodzinne wakacje: Golden Retriever

Portret pięknego golden retrievera i rodziny siedzących na kanapie w tle, wszyscy odwróceni twarzą do kamery uśmiechają się bardzo szczęśliwi

(Źródło zdjęcia: Hispanolistic/Getty Images)

Część pakietu podróżnego? Jeśli Twoja rodzina lubi wspólnie spędzać wakacje , potrzebujesz psa przyjaznego, cierpliwego i aktywnego. Wejdź: Golden Retriever.

Są zarówno społeczni, jak i tolerancyjni, co oznacza, że ​​mają cierpliwość do dzieci i są szczęśliwi, mogąc poznawać nowych ludzi i przebywać w pobliżu nieznajomych. Są wystarczająco aktywni, aby brać udział w zajęciach rodzinnych, ale równie chętnie wypoczywają, gdy reszta ich stada jest.

To także zabawne i łagodne psy, które nie stresują się łatwo w miejscach publicznych.

Najważniejsza wskazówka Gayle: „Rozpocznij trening wcześnie, aby rodzina miała zabawny sposób na utrzymanie złotego zdrowia i kondycji podczas podróży”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *