CategoriesZdrowie

Akupunktura w leczeniu bólu zwierząt

akupunktura w leczeniu zwierząt

Dlaczego warto używać akupunktury do leczenia bólu zwierząt?

Chociaż akupunktura ma wiele zalet i jest stosowana w wielu różnych przypadkach w naszej klinice, jednym z najczęstszych powodów, dla których się kierujemy, jest leczenie bólu zwierząt.

Może to być spowodowane zapaleniem stawów w stawach obwodowych, bólem kręgosłupa lub jakimkolwiek innym stanem powodującym dyskomfort u naszych pacjentów.

Akupunktura jest zawsze stosowana w połączeniu z lekami przepisanymi przez weterynarza, gdy jest to konieczne, oraz szeregiem innych zabiegów w ramach planu fizjoterapii, w tym lodem, ciepłem, masażem, rozluźnieniem mięśniowo-powięziowym i laserem.

Kontrolowanie bólu jest niezbędne nie tylko dla komfortu psa, ale także dla wzmocnienia mięśni i zwiększenia zakresu ruchu stawów. Wszystkie te metody terapeutyczne mają dodatkowe korzyści, inne niż łagodzenie bólu, ale skupiam się tutaj na leczeniu bólu u zwierząt.

Moje osobiste doświadczenie z akupunkturą

Potrzeba radzenia sobie z bólem stała się dotkliwie widoczna, gdy obudziłem się z krzywym karkiem w niedzielny poranek. Ból po lewej stronie szyi, ramienia, ból głowy, nudności, zawroty głowy. Jeśli nigdy nie miałeś krzywizny szyi, jest to ostra prezentacja na ogół po przebudzeniu, kiedy szyja jest bardzo bolesna w ruchu, wydaje się sztywna i czasami zablokowana, często przechylona na jedną stronę.

Teraz miałem wiele z nich wcześniej i jako fizjoterapeuta leczyłem wiele osób z wykorzystaniem ciepła, lodu, mobilizacji stawów, czasami manipulacji, lasera i suchego igłowania. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje natychmiastowa korzyść, ale problem trwa 5-7 dni.

Kręcona szyja może uniemożliwić odwrócenie głowy, aby spojrzeć przez ramię, a spanie może być koszmarem – próba znalezienia pocieszenia na początku, ale potem poruszanie się, gdy już śpisz w jakiejś pozycji przez dłuższy czas.

W domu sięgnęłam po NLPZ (u mnie rzadkie!) DoTERRA Ice Blue nacierać, podgrzewać, odpoczywać (również u mnie rzadkie) z niewielkim efektem. Po nieprzespanej nocy z trudem udałem się do pracy w poniedziałek, mając nadzieję, że popracuję przez pół dnia i poszukam terapeuty, który odetchnie z ulgą.

Jedna z moich kochanych akupunkturzystek w klinice zauważyła, że ​​się zmagam. Zaproponowała mi leczenie akupunkturą. Miałem wcześniej akupunkturę na inne schorzenia, ale nigdy na krzywą szyję.

Wiedziałem, że ma duże doświadczenie w używaniu akupunktury do leczenia bólu zwierząt i na szczęście dla mnie pracowała też z ludźmi! Pomyślałem więc „co do cholery”. Nie miałem nic do stracenia i wszystko do zyskania

Wybrała punkty do uśmierzania bólu – zlokalizowane i ogólne, poprzez stymulację własnych substancji opioidowych organizmu. Punkty aktywacji mechanizmów odpornościowych i przeciwzapalnych – wykorzystanie zdolności organizmu do samoleczenia. Następnie wskazuje na przyspieszenie gojenia się tkanek poprzez zwiększenie przepływu krwi do dotkniętego obszaru.

Dodanie kilku bardzo ważnych punktów dla zmniejszenia stresu fizycznego i emocjonalnego. To była prawdopodobnie przyczyna dla mnie, ponieważ jestem trochę pracoholikiem!

Wyniki leczenia akupunktura zwierząt

Po 20 minutach odczułem znaczną ulgę, a wraz z kontynuacją leczenia było coraz lepiej. Moje bóle szyi, ramion i głowy prawie zniknęły, a ruchy szyi znacznie się poprawiły. Niezupełnie magia, ale wydawało się to całkiem bliskie. Byłem pod wrażeniem. Czułem się tak dobrze, że zostałem w pracy przy biurku przez resztę dnia (choć nie mów jej, ponieważ kazała mi iść do domu i odpocząć).

Czego więc nauczyłem się z mojego doświadczenia z akupunkturą? To wzmocniło dla mnie znaczenie akupunktury w łagodzeniu bólu (także to, że musiałam zmienić swoje praktyki pracy!) Nie tylko dla nas, ale także dla naszych czworonożnych najlepszych przyjaciół.

Jeśli twój pies cierpi lub sam odczuwasz ból, gorąco polecam znalezienie weterynarza dla swojego psa lub akupunkturzysty dla człowieka. Jeśli uważasz, że Twojemu psu nie spodobają się igły, spróbuj. Zawsze jestem zaskoczona, jak dobrze jest tolerowane.

Mój własny pies Oscar, który zwykle bardzo boi się weterynarzy, wbiega do pokoju akupunktury i kładzie się na łóżku, aby zacząć! Tak wielu właścicieli zwierząt domowych twierdzi, że akupunktura jest świetna w leczeniu bólu zwierząt. Zachęcam do spróbowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *