CategoriesSport

Dogfrisbee co to jest – Latające psy

Dogfrisbee – Człowiek, pies i dysk

Dogfrisbee należy do psich sportów dynamicznych i bardzo atrakcyjnych dla widzów. W dogfrisbee istnieje kilka różnych dyscyplin, ale wszystkie działają na tej samej podstawie – pies musi skutecznie łapać dyski. Interakcja człowieka z psem musi tworzyć harmonię, nie chodzi tylko o szybkość, ale także o dobre wyczucie czasu, jakość rzutów, oryginalność trików, ale przede wszystkim dobrą zabawę! Ponieważ najważniejsza w tym sporcie jest zabawa z psem, pies cieszy się grą, a złapanie latającego dysku jest dla niego nagrodą.

Dyscypliny

Freestyle

Królewska dyscyplina we frisbee, również najbardziej atrakcyjna dla widzów. Freestyle przedstawia układ różnych rzutów i oryginalnych trików wykonywanych przez gracza i jego psa. Możesz zobaczyć różne sztuczki akrobatyczne, takie jak skoki wzwyż, przeskoki i skoki nad ciałem gracza. Bezpieczeństwo psa jest ważne, gracze muszą unikać niebezpiecznych trików, które mogą prowadzić do kontuzji. Całemu układowi towarzyszy muzyka, a zespół ma na jego wykonanie 2 minuty (licząc od pierwszego rzuconego krążka). Zgodnie z zasadami USDDN drużyna może na boisku użyć maksymalnie 10 płyt, muszą one mieć ten sam rozmiar i wagę.

 Dyscyplina Freestyle składa się z dwóch rund freestyle i jednej rundy Toss & Fetch. Jest 4 sędziów, każdy ocenia inną kategorię. Pierwszym z nich jest ocenianie kategorii Zawodnik – przygląda się prezentacji boiska, zarządzaniu dyskiem, jakości i zmienności rzutów oraz zarządzaniu dyskiem. Drugi sędzia jest tam w kategorii psów – obserwowanie zainteresowania i skupienia psa podczas rutyny, atletyka, czyli jak pies wykonuje skoki i triki. Trzeci sędzia jest zwykle uważany za sędziego głównego, koncentruje się na kategorii drużynowej i ma najtrudniejszą pracę. Sędziuje drużynę jako całość i musi oceniać wszystkie triki i segmenty, takie jak zbiórki znane również jako przeskoki, przeskoki nad ciałem gracza, łapanie psa (gracz łapie psa w powietrzu na ramiona, podczas gdy pies łapie dysk ) itp.Bardzo ważny jest też ostatni sędzia, który liczy współczynnik połowu, czyli ile dysków zostało rzuconych, a ile złapanych przez psa. Aby uzyskać najlepszy wynik we freestyle, pies musi złapać jak najwięcej dysków!

latające psy

SUPER PRO TOSS & FETCH

Dyscyplina dystansowa, w której czas, szybkość i udany połów to wszystko! Drużyna gra tylko jednym dyskiem. Limit czasu wynosi 1 i pół minuty. Ostateczny wynik to dwie rundy tej gry.

Pole zawodów składa się z 5 stref, każda ma długość 10 metrów. Drużyna zdobywa punkty zgodnie ze strefą, w której pies złapie dysk. 1 punkt na 10 jardów, czyli na granicy 40 jardów pies może otrzymać 4 punkty. Na środku boiska znajduje się również strefa bonusowa o szerokości 5 jardów. Jeśli pies pomyślnie złapie dysk i wyląduje łapą w tej strefie, dostaje plus 0,5 punktu. Drużyna dostanie kolejny plus 0,5 punktu, jeśli pies złapie dysk w wyraźnym skoku (co oznacza, że ​​wszystkie 4 łapy muszą być w powietrzu). Maksymalna liczba punktów za jeden rzut to 5. Tylko 5 najlepszych rzutów jest liczonych do końcowego wyniku, więc drużyna może zdobyć maksymalnie 25 punktów w jednej rundzie.

discdog

DOGDARTBEE

Lubisz rzutki? Jeśli tak, to ta gra jest dla Ciebie! W Dogdartbee masz też tarczę jak w rzutkach, ale teraz rzucasz dyskiem i twój pies musi złapać dysk. Możesz otrzymać 0, 10, 30, 50 lub 100 punktów za jeden rzut, w zależności od strefy, w której lądują przednie łapy psa.

dogfrisbee
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *