CategoriesZdrowie

Czy dynia jest dobra dla psów?

Czy dynia jest dobra dla psów

Składniki karmy dla zwierząt — czy dynia jest dobra dla psów?
Dynia stała się popularnym składnikiem karmy dla zwierząt domowych i popularnym tematem wśród właścicieli zwierząt domowych. Czy dynia dla psów to dobra rzecz?

Odpowiedź brzmi tak.” Psy mogą nie tylko jeść dynię; mogą być również korzystną częścią ich diety.

Korzyści z dyni dla psów
Dynia jest bogata w minerały, takie jak żelazo i potas, a także witaminy, w tym A, C i E oraz składniki odżywcze, takie jak beta-karoten. Zawiera również prebiotyki, które wspierają zdrowie układu pokarmowego poprzez odżywianie pożytecznych bakterii w jelitach.

Ten superowoc (tak, dynie to w rzeczywistości owoce) jest również doskonałym źródłem wysoko rozpuszczalnego błonnika, co czyni go doskonałym naturalnym środkiem trawiennym. Wielu właścicieli zwierząt domowych używa go jako podstawowego składnika, który pomaga zmniejszyć biegunkę u psów.

Dynia w Puszkach dla Psów
Podczas gdy dynia w postaci surowej nie jest łatwo przyswajalna dla psów, czysta dynia w puszkach (nie mieszanka ciasta z dyni w puszkach) jest kojącym składnikiem trawiennym, który dostarcza więcej błonnika i składników odżywczych w porcji niż dynia surowa. Jako bonus jest również niskokaloryczny.

Innym sposobem, w jaki psy mogą cieszyć się dynią, jest chrupanie pestek dyni. Chrupiące i smaczne, są również pełne składników odżywczych, w tym przeciwutleniaczy.

Ile dyni dać psu
Aby dodać błonnik do diety psa lub złagodzić biegunkę, American Kennel Club (AKC) zaleca dodanie 1-4 łyżek dyni w puszkach do karmy Twojego psa. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o tym, jaka ilość z tego zakresu byłaby odpowiednia dla Twojego psa.

Ważne jest, aby upewnić się, że każdy składnik, który dostarczasz, jest częścią kompletnej i zbilansowanej diety, która zapewnia to, czego Twój pies potrzebuje do rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *