CategoriesSport

Bikejoring co to jest i jak zacząć? – Sprzęt, porady

bikejoring

Bikejoring Nie tak dawno szukałem aktywności do ćwiczeń z moim psem. Jest aktywny, zabawny i zawsze gotowy na nowe przygody. Szukając najlepszego sportu, w którym mógłbym się z nim niedawno natknąłem się na psie zaprzęgi a konkretnie na Bikejoring. Jeśli lubisz jeździć na rowerze tak jak ja, a twój towarzysz jest tak energiczny jak mój , bikejoring jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, które zapewni ci aktywność, zdrowie i szczęście!

Co to jest bikejoring?

Bikejoring to aktywność, podczas której jeździsz na rowerze ze swoim psem na trasach biegowych. To w zasadzie ta sama zasada, co przy tradycyjnym mushingu, ale zamiast sań jedziesz na rowerze. Tak więc ten zabawny sport polega po prostu na ciągnięciu przez psa podczas jazdy na rowerze.

Oto doskonały film pokazujący, jak wygląda bikejoring w akcji!

Aby wspólnie cieszyć się jazdą na rowerze, trzeba być dobrze przygotowanym do intensywnego treningu. Od odpowiedniego przygotowania do treningu przechodzącego przez kondycję fizyczną; jest wiele rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed wyruszeniem na szlak ze swoim psem. Ale nie martw się, jestem tutaj, aby pomóc Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć ten niesamowity sport!

Więcej informacji o bikejoringu.

Przede wszystkim podzielę się z Wami garścią informacji o początkach bikejoringu. Ta intensywna aktywność została pierwotnie rozwinięta z jazdy na nartach i wyścigów psich zaprzęgów, aby utrzymać aktywne psy i trenować je poza sezonem na suchym lądzie. Obecnie ten sport jest ogólnie uprawiany dla przyjemności, ale są też zawody dla profesjonalnych sportowców.

W tym momencie prawdopodobnie masz kilka innych pytań dotyczących bikejoringu, jeśli chcesz jeździć ze swoim psem. Czy każdy może bezpiecznie uprawiać ten sport? Czy mój pies jest wystarczająco szybki lub zdrowy, aby ciągnąć mój rower? Jakiego sprzętu potrzebuję, aby zacząć? Aby Wam pomóc, podzielę się z Wami wszystkimi informacjami, których się dowiedziałem i które znalazłem na temat bikejoring!

Jak zacząć jeździć na rowerze z psem bikejoring?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrozumieć, jest to, że przygotowanie jest kluczem do rozpoczęcia każdego nowego sportu. Dlatego musisz być gotowy, aby poświęcić trochę czasu, energii i pieniędzy, aby jeździć z psem po szlakach. Jeśli jesteś gotowy na tę inwestycję, w końcu będziesz mógł wspólnie dzielić niezapomniane przygody i wspomnienia na świeżym powietrzu. Zobaczmy więc, czego potrzebujesz, aby zacząć!

Czy Twój pies nadaje się do jazdy na rowerze?

Przede wszystkim upewnij się, że Twój pies może bezpiecznie wykonywać ten rodzaj aktywności. Jego rasa, stan zdrowia, wiek, rozmiar i wiele innych warunków określi, czy jest gotowy na jazdę na rowerze. Nawet jeśli prawie zawsze istnieje rozwiązanie, aby dostosować ten sport do jego potrzeb, niektórzy towarzysze, tacy jak buldogi czy chihuahua, po prostu nie nadają się do tak intensywnego wysiłku fizycznego. Generalnie nie powinieneś mieć z nim żadnego problemu, o ile jest w dobrej formie i lubi biegać. Jednak nadal gorąco polecam porozmawiać z weterynarzem, aby upewnić się, że może on ciągnąć Ciebie i Twój rower po szlakach!

Konfiguracja i sprzęt do jazdy na rowerze.

Gdy już upewnisz się, że każdy może bezpiecznie cieszyć się miejską mushą, nadszedł czas, aby się przygotować . Pierwszą rzeczą, którą powinieneś mieć do tego sportu, jest odpowiedni rower. Wtedy będziesz potrzebować również innego sprzętu, aby połączyć psa z rowerem. Oto moja lista rzeczy niezbędnych do rozpoczęcia jazdy na rowerze.

bikejoring co to jest

Lista sprzętu rowerowego.

 • Ochraniacze na rower. (kask, gogle, rękawiczki itp.)
 • Rower.
 • Uprząż psa.
 • Linia amortyzująca.
 • Pałak do roweru.
 • Buty dla psa lub wosk ochronny na łapy.

Sprzęt ochronny:

Bądźmy szczerzy, jazda na rowerze w trudnym terenie nie jest najbezpieczniejszym zajęciem. Dlatego tak ważne jest podjęcie jak największej liczby środków ostrożności, aby zapobiec wypadkom i urazom .

Noszenie kasku, gogli, rękawic i innego wyposażenia ochronnego powinno być automatyczne, gdy tylko przygotujesz się na jakąkolwiek przygodę na rowerze.

Rower:

Aby wybrać idealny rower do bikejoringu, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Powinieneś szukać dobrych hamulców, opon, zawieszenia i zwrotności, aby uzyskać optymalną kontrolę podczas jazdy z psem. Tak więc rowery górskie są generalnie najlepszą opcją do jazdy po trasach przełajowych!

Uprząż:

Standardowe obroże dla psów nie nadają się do jazdy na rowerze. Niektóre uprzęże zostały zaprojektowane specjalnie po to, aby zapewnić Twojemu partnerowi optymalne wsparcie podczas ciągnięcia . Co więcej, będzie musiał nosić coś wygodnego i lekkiego , aby jak najlepiej radzić sobie w miejskim mushingu.

Linia z amortyzatorem:

To smycz, która połączy Twojego psa z rowerem. Dlatego jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego joringu.

Aby uzyskać optymalny komfort i wydajność, należy wybrać linkę holowniczą, która jest elastyczna, aby amortyzować wstrząsy i ułatwiać psu ciągnięcie. Powinna być również wystarczająco długa, aby zapewnić sobie bezpieczną odległość podczas przygód na rowerze.

Antena rowerowa:

Bez żadnego mocowania na rowerze smycz mogłaby łatwo utknąć w przednim kole. Antena to metalowe przedłużenie, które mocuje się do główki ramy, aby utrzymać linkę z dala od opon . To proste akcesorium jest niezbędne, aby zapobiec wypadkom podczas jazdy po szlakach z psem!

Buty dla psa lub wosk na łapy:

Jeśli twój kumpel nie jest przyzwyczajony do biegania w trudnym terenie, jego opuszki łap są prawdopodobnie kruche . Aby chronić jego stopy podczas jazdy na rowerze, możesz zainwestować w buty dla psów lub woskową ochronę łap.

Inne opcjonalne wyposażenie:

Oprócz podstawowych rzeczy istnieje wiele innych rzeczy, których możesz potrzebować do miejskiej jazdy. Na przykład plecak nawadniający lub przenośna miska dla psa mogą być niezwykle przydatne, aby zapewnić nawodnienie podczas przygód na świeżym powietrzu. Innym ciekawym dodatkiem do jazdy na rowerze są lusterka, aby bezpiecznie i skutecznie widzieć, co jest za Tobą.

Szkolenie i przygotowanie do bikejoring.

Gdy masz już cały sprzęt potrzebny do jazdy na rowerze, nadszedł czas, aby rozwinąć umiejętności swojego psa. Nawet przy odpowiednim sprzęcie może nie być wystarczająco posłuszny, aby bezpiecznie uprawiać ten rodzaj sportu. Co więcej, twój kumpel może również potrzebować kondycji fizycznej, aby upewnić się, że jest w stanie nadążyć za twoim tempem jazdy na rowerze. 

Istnieją trzy główne sposoby na przygotowanie towarzysza do uprawiania sportów. Dzięki podstawowemu treningowi posłuszeństwa, właściwej socjalizacji i regularnym ćwiczeniom powinien być gotowy do nauki jazdy na rowerze. Gdy będzie już gotowy na bardziej zaawansowaną aktywność fizyczną, możesz zacząć uczyć go kilku poleceń dotyczących mushingu podczas codziennych spacerów. Po pewnym treningu powinieneś być w stanie po raz pierwszy wyruszyć razem na szlaki! 

Polecenia Bikejoring.

Aby zacząć, nie musisz znać wszystkich dźwiękowych wskazówek. Jednak pozwolenie psu na prowadzenie się po wyboistych ścieżkach rowerowych bez skutecznego sposobu komunikowania się nie jest wcale bezpieczne. Dlatego zdecydowanie zaleca się opanowanie kilku podstawowych poleceń joringu przed wspólną jazdą na rowerze. 

Podstawowe wskazówki głosowe w miejskim mushingu!

 • Go! (Start)
 • Stop(Dla całkowitego zatrzymania)
 • easy. (Aby zmniejszyć prędkość)
 • Gee. (prawo)
 • Haw. (lewo)
 • Naprzód (Brak skręcania w skrzyżowanie)
 • Zostaw(Powiedz swojemu psu, aby unikał rozpraszania uwagi)

Aby skutecznie szkolić psa, musisz upewnić się, że jest w stanie łatwo skoncentrować się na lekcjach. Dlatego nie powinieneś uczyć go poleceń mashingu podczas jazdy na rowerze. Najlepszym sposobem, aby nauczyć się nowych wskazówek głosowych, jest spacer w miejscu, gdzie jest jak najmniej rozpraszaczy .

Przy pewnym czasie i zaangażowaniu powinieneś być w stanie odpowiednio wyszkolić psa do jazdy na rowerze. Jednak niezwykle ważne jest przestrzeganie jego ograniczeń i warunków . Nie ruszaj na szlaki, jeśli ktoś z was nie jest gotowy, aby zacząć. Ty i twój kumpel powinniście być w dobrej formie i rozumieć podstawowe wskazówki głosowe, aby bezpiecznie cieszyć się tym sportem!

Czas zacząć jeździć na rowerze!

Gdy tylko Twój pies będzie dobrze wyszkolony i wystarczająco sprawny do biegania wytrzymałościowego, możesz powoli wprowadzać go w miejską mushę. Tylko nie zaczynaj od zaawansowanego toru rowerowego, który jest zbyt techniczny lub zbyt długi. Pozwól mu budować wytrzymałość, stopniowo poprawiając intensywność, trudność i częstotliwość Twoich przejażdżek na rowerze!

Wyścig Psów Bikejoring

Gdy Twój kumpel nauczy się biegać po szlakach, możesz nawet zapisać się na swój pierwszy oficjalny wyścig. To może być niesamowite przeżycie, o ile jest dobrze przygotowany do uprawiania sportów i przyjaźni się z innymi psami. Istnieje wiele imprez mushingu na suchym lądzie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych sportowców, więc nie wahaj się spróbować szczęścia.

Najlepsze rasy psów do jazdy na rowerze!

Dla mojej czystej przyjemności postanowiłem podzielić się z Wami, jaki rodzaj towarzysza jest idealny do tego sportu ciągnącego. Przy odpowiedniej adaptacji i przygotowaniu prawie każdy pies może cieszyć się miejskim mushem . Niemniej jednak niektóre rasy radzą sobie lepiej na szlakach niż inne.

Najlepszym partnerem w bikejoringu jest zdecydowanie Siberian Husky . Rasa ta została wyhodowana do przewozu ludzi na saniach, więc ciągnięcie nas na rowerach nie powinno być zbyt trudne. Są też inne popularne psy do tego joringu, takie jak American Pit Bulls, Samoyeds, Malamutes lub Pointer.

Lista najlepszych ras psów Bikejoring!

 • Husky syberyjski i alaskański.
 • Malamut.
 • Samojed.
 • Border collie.
 • Wyżeł niemiecki krótkowłosy.
 • Greys
 • Wyżeł weimarski.
 • Labrador Retriever.
 • Amerykańskie Pit Bulle.
 • Itp.

Jeśli rasy Twojego psa nie ma na liście, nie oznacza to, że nie będzie on w stanie dobrze radzić sobie w tym sporcie. Wciąż może być doskonałym wyborem do jazdy na rowerze, o ile jest naturalnym biegaczem i wystarczająco silny, aby wciągnąć Cię na rower . Jego poziom energii, warunki fizyczne, wytrzymałość, doświadczenie i kilka innych czynników będzie miało wpływ na to, czy będzie dobrze przystosowany do miejskich sportów mushingowych.

Wskazówki dla początkujących, jak zacząć przygodę z Bikejoringiem!

Ogólnie rzecz biorąc, przed wyruszeniem na szlak z psem musisz wiedzieć wiele informacji. Przy odpowiednim sprzęcie, treningu i przygotowaniu wszyscy powinniście zacząć jazdę na rowerze . Jednak wciąż mam kilka rad dla początkujących jeźdźców, takich jak Ty, aby cieszyć się tym sportem tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe!

Zacznij powoli i stopniowo.

Jak już powiedziałem, bardzo ważne jest, aby szanować ograniczenia i warunki swojego psa do wspólnego treningu. Dlatego gorąco polecam zacząć od krótkich i płynnych przejażdżek . 

Zbyt intensywny wysiłek fizyczny bez odpowiedniego treningu może zwiększyć ryzyko kontuzji lub wypadku. Jestem pewien, że dobre samopoczucie twojego kumpla jest o wiele ważniejsze niż jak najszybsza jazda po szlakach!

Weź pod uwagę pogodę.

Bieganie w ekstremalnych temperaturach nie jest bezpieczne dla twojego czworonożnego partnera. Generalnie nie zaleca się intensywnej aktywności fizycznej z psem, gdy temperatura jest powyżej 80°F (27°C) lub poniżej 20°F (-7°C).

Jednak tolerancja na ciepło i zimno twojego towarzysza będzie się bardzo różnić w zależności od jego rasy, typu sierści, zdrowia i wielu innych elementów. Tylko upewnij się, że klimat jest bezpieczny, aby ciągnął Ciebie i Twój rower podczas jazdy na pełnych obrotach!

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jazda na rowerze ze swoim futrzanym przyjacielem nie jest najbardziej pozbawioną ryzyka aktywnością, jaka istnieje. Dlatego powinieneś upewnić się, że oboje jesteście bezpieczni na szlakach . Na przykład zawsze powinieneś nosić kask, ponieważ nigdy nie wiesz, co może się stać. Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć!

Nie zapomnij o wodzie.

Kolejną ważną rzeczą podczas przygód na świeżym powietrzu jest jak najwięcej wody. Niezbędne jest odpowiednie nawodnienie Ciebie i Twojego psa podczas jazdy na rowerze . Powinieneś także robić regularne przerwy, aby każdy mógł pić do woli!

Bikejor na powierzchniach przyjaznych dla łap.

Opuszki łap Twojego psa nie są wystarczająco mocne, aby biegać na długich dystansach po powierzchniach chodnika. Bikejoring po trawie lub gładkim błocie znacznie rzadziej go zrani lub zrani . Jednak najlepszym sposobem ochrony łap w trudnym terenie jest nadal inwestowanie w buty dla psów lub wosk ochronny do łap.

Baw się dobrze!

Nawet jeśli jest wiele rzeczy do zrozumienia, aby zacząć z bikejoringiem, nie zapominaj, że najważniejszą częścią tego sportu jest wspólna zabawa. Pomyśl tylko, co może być lepszego niż jazda na rowerze, zażywanie świeżego powietrza i jednoczesne spędzanie czasu z psem? 

A co z innymi sportami Joring?

Bikejoring nie jest jedyną rozrywką związaną z tradycyjnym mushingiem. Dog joring obejmuje również inne niesamowite sporty, takie jak canicross , skijoring i psia hulajnoga . Gdy już opanujesz podstawowe polecenia, a Twój kumpel będzie mógł ciągnąć rower na szlakach, gorąco polecam Ci wypróbowanie podobnych sposobów wspólnego ćwiczenia!

Ostatnie myśli o jeździe na rowerze z psem!

Jeśli lubisz jeździć na rowerze, a Twój towarzysz uwielbia biegać, bikejoring jest dla Ciebie idealnym sportem. Ta aktywność jest również skutecznym sposobem na utrzymanie obojga w dobrej kondycji i zdrowiu.

bikejoring

Jedynym minusem wyścigów miejskich jest to, że na początek potrzeba poważnego zaangażowania i szkolenia. Niemniej jednak cała zabawa, jaką będziesz mieć ze swoim psem, z pewnością jest warta zainwestowania czasu i energii!

Mam nadzieję, że mój artykuł pomógł Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć jeździć na rowerze. Przy odpowiednim sprzęcie i przygotowaniu powinieneś być w stanie wkrótce wyruszyć na szlaki. Teraz nadszedł czas, aby wykonać pracę, jeśli w końcu chcesz cieszyć się jazdą na rowerze z psem!

Uważaj i baw się dobrze!