CategoriesBez kategorii Zdrowie

5 najlepszych suplementów dla psa

5-najlepszych-suplementow-dla-psa-1024x676

5 najlepszych suplementów dla psa. Branża witamin i suplementów dla ludzi to branża warta wiele miliardów dolarów. Wielu rodziców zwierząt domowych uważa również, że jeśli suplementy są dla nich dobre, muszą być również dobre dla ich zwierząt. Być może naturalne rozwiązania zdrowotne dla Twojego futrzanego przyjaciela są już w Twojej głowie.

Jednak zanim rozdasz swojemu pupilowi ​​suplementy, takie jak smakołyki, powinieneś zastanowić się, czy jest to coś, czego twoje zwierzę naprawdę potrzebuje . Częściej niż nie, jeśli karmisz psa karmą wysokiej jakości, to już otrzymuje on składniki odżywcze, których potrzebuje do zdrowego, normalnego życia.

Istnieje jednak kilka ziół, naturalnych suplementów i pokarmów dla ludzi, które możesz podać swojemu psu bez rozbijania banku lub powodowania obaw, że Twój pies otrzymuje zbyt dużo określonej witaminy. Oczywiście przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie psa należy omówić je z lekarzem weterynarii .

Oto 5 najlepszych suplementów dla psa, które możesz przynieść do miski, aby zwiększyć energię, sprawić, by ich sierść była bardziej lśniąca i urozmaicić posiłki.

5 najlepszych suplementów dla psa


Surowe i lekko gotowane na parze warzywa dla starszego psa.Zarówno surowe, jak i gotowane na parze warzywa mają wielką wartość odżywczą dla psów, zwłaszcza jeśli cieszą się ich złotymi latami. Drobno posiekaj lub zetrzyj niektóre warzywa i dodaj je do miski psa, aby uzupełnić jego dietę.Warzywa, takie jak bataty , są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają w leczeniu, zapobieganiu nowotworom, a nawet zwalczaniu skutków starzenia. Dynia jest świetna dla psów z biegunką i innymi problemami trawiennymi.Upewnij się, że warzywko nadaje się do spożycia dla psa . Zawsze najlepiej skonsultować się z weterynarzem.


Probiotyki na rozstrój żołądka. Probiotyki są używane do wspomagania przewodu pokarmowego psa, który nie jest śledzony. Jeśli twój pies ma luźne stolce niż normalnie, rozważ dodanie probiotyku 2-GI do jego schematu.Probiotyki działają poprzez przywrócenie właściwej równowagi robakom jelitowym poprzez wprowadzenie zdrowych bakterii do układu pokarmowego psa. Omów stosowanie probiotyków – i wszystkich suplementów – ze swoim weterynarzem.Nie podawaj swojemu psu żadnych probiotyków ani suplementów, chyba że uzyskasz zgodę weterynarza.

Kwasy tłuszczowe omega-3 na swędzące, alergiczne szczenięta. Jeśli Twój pies często ma zaczerwienioną, swędzącą lub zaognioną skórę, suplement kwasów tłuszczowych Omega-3 lub olej rybny może być przepustką do błogości bez swędzenia. Kwasy tłuszczowe świetnie łagodzą stany zapalne.Większość weterynarzy zaleci suplementy kwasów tłuszczowych dla optymalnego zdrowia dermatologicznego. Przykładami kwasów tłuszczowych są oleje z ryb i łososia, które Twój pies pokocha.Jak zawsze, powinieneś porozmawiać z weterynarzem o wszelkich podstawowych problemach, które mogą powodować drapanie, ale istnieje duża szansa, że ​​zaleci ten rodzaj suplementu niezależnie od przepisanego przez siebie leczenia.

Goldenseal na łzawiące oczy. Wszyscy widzieliśmy szczeniaka, który wygląda na ciągle smutnego z płaczliwymi oczami. Czy wiesz, że małe ziele o nazwie gorzknik kanadyjski może w tym pomóc? Zioło to jest silnym antybiotykiem, który zapobiega zawieszaniu się szkodliwych bakterii na ścianach komórkowych. Można go stosować jako nalewkę, herbatę lub płyn do mycia dla psów o lepkich, smutnych oczach.

Olej słonecznikowy na lśniącą, zdrową sierść. Wraz z kwasami Omega- 3 kwasy tłuszczowe Omega-6 są kluczowym składnikiem zdrowego szczenięcia, w szczególności zdrowego szczenięcia o czystej skórze i lśniącej sierści.Wymieszaj świeżą łyżeczkę oleju, takiego jak olej słonecznikowy lub szafranowy, z karmą dla małego psa lub do łyżki stołowej dla większej rasy. Jeśli Twój pies jest wybredny, olej będzie smaczną przerwą od monotonii jego zwykłego jedzenia.

Pamiętaj, podobnie jak przemysł suplementów dla ludzi, wiele suplementów, które możesz kupić bez recepty, nie jest dokładnie monitorowanych, badanych ani kontrolowanych przez urzędników. Produkty mogą mówić „całkowicie naturalne”, ale niekoniecznie oznacza to „dobre dla twojego psa”.

Pamiętaj, aby porozmawiać z weterynarzem o wszelkich suplementach lub pokarmach dla ludzi, które planujesz dodać do diety swojego psa, aby upewnić się, że są one dla nich odpowiednie, i sprawdź składniki w jedzeniu psa. Twoje szczenię może już otrzymywać niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje!

Czy uzupełniasz dietę swojego psa dla poprawy zdrowia? Jakimi suplementami powinni się zainteresować inni miłośnicy psów? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *